Obstawianie Meczy Online
Metody płatności

Metody płatności

Zaktualizowane: 31.01.2024

Czy metody płatności w Polsce dają możliwość swobodnego korzystania z kont? W artykule przyjrzymy się poszczególnym metodom płatności. 

Metody płatności u bukmacherów

Gdy zainteresuje nas strona bukmacherska, w pierwszej kolejności zwracamy zwykle uwagę na bonusy. Wbrew pozorom katalog gier bywa tu sprawą drugorzędną - szczególnie dla mniej doświadczonych gości, którzy obstawiają jedynie najważniejsze i ogólnodostępne rozgrywki w popularnych dyscyplinach.

Metody płatności w Polsce i za granicą mogą się nieco różnić, jednak większość z nich powtarza się przynajmniej na dużych stronach. Listę rozpoczynamy od płatności Przelewy24. Jest ona dostępna nie tylko u bukmacherów, ale też we wszelkich polskich sklepach internetowych itd. Na końcu listy znajdą się metody wykorzystywane u zagranicznych bukmacherów (oraz inne mniej popularne opcje), co nie oznacza, że polscy klienci korzystają z nich rzadko. Zagraniczni bukmacherzy są u nas popularni. Wysokie bonusy i dobra oferta gier potrafią nieraz nakłonić użytkownika do założenia konta lub wykupienia kodu w celu zrealizowania płatności, z której zazwyczaj nie korzysta.

MetodaCzas wpłaty (średni)Czas wypłaty (średni)Opłata (średni)Obsługa klienta
Przelewy24NatychmiastowyNie oferuje wypłaty1.90%Formularz kontaktowy i często zadawane pytania
VISANatychmiastowy1-5 dniDo 3%24/7 infolinia VISA
RevolutNatychmiastowy1-5 dni2% do wypłatyInfolinia, czat na żywo
BLIKNatychmiastowy3-5 dniNieCzat na żywo, e-mail (kontakt@BLIKmobile.pl)
SkrillNatychmiastowy1-5 dni2.50%E-mail (help@skrill.com), czat na żywo, często zadawane pytania
PayPalNatychmiastowy1-3 dniDo 3% (zależy od kasyna)Formularz kontaktowy, forum, telefon
PaysafecardNatychmiastowyW ciągu 24h4-10%Telefon (+12812206684), e-mail (technicalsupport@paysafe.com), formularz kontaktowy
MastercardNatychmiastowy1-5 dniBanki mogą pobierać niewielki procentTelefon (0-0800-111-1211), formularz kontaktowy, często zadawane pytania
 • Mastercard
  Bukmacher kartą Mastercard
  Oferowane przez 15 Kasyna
  >
 • Visa
  Bukmacher kartą VISA
  Oferowane przez 15 Kasyna
  >
 • Paypal
  Bukmacher PayPal
  Oferowane przez 4 Kasyna
  >
 • PaySafeCard
  Bukmacher PaySafeCard
  Oferowane przez 10 Kasyna
  >
 • BLIK
  Bukmacherzy BLIK
  Oferowane przez 11 Kasyna
  >
 • Przelewy24
  Bukmacherzy z Przelewy24
  Oferowane przez 11 Kasyna
  >
 • Neteller
  Neteller Bukmacher
  Oferowane przez 7 Kasyna
  >
 • Revolut
  Revolut Bukmacher
  Oferowane przez 4 Kasyna
  >
 • Skrill
  Skrill Bukmacher
  Oferowane przez 7 Kasyna
  >

Przelewy24

Przelewy24 zdominowały polski rynek płatności internetowych. Są to właściwie 3 usługi. Przelewy24, Dotpay i eCard połączyły siły, przy czym ta pierwsza jest firmą wiodącą. Właśnie jej nazwę spotykamy zazwyczaj w transakcjach. Przelewy24 to przelewy bankowe, BLIK i płatności kodem w jednym. Lista dostępnych opcji może się zmienić, ponieważ firma stale zwiększa swój zasięg i nawiązuje współpracę z kolejnymi partnerami.

Na ten moment są to:

 • BLIK
 • Bank Pekao
 • PKO Bank Polski
 • Inteligo
 • mBank
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • ING
 • Citi Handlowy
 • Get In Bank
 • BOŚ Bank
 • Banki Spółdzielcze
 • Pocztowy24
 • BNP Paribas
 • Plus Bank
 • Toyota Bank
 • Millennium Bank
 • Volkswagen Bank
 • Bank Narodowy S.A.
 • Noble Bank
 • Nest Bank

Jeżeli korzystasz z usług jednej z wymienionych instytucji – a pewnie tak jest – możesz bez problemu dokonać wpłaty u polskich bukmacherów. Wymienione metody płatności w Polsce są popularne i bardzo tanie w obsłudze. Przelewy24 u bukmacherów używane są do depozytów. Wypłaty nie są tu raczej możliwe, podobnie, jak w przypadku kolejnych wymienionych metod. Jeśli któraś z nich będzie używana do wybierania pieniędzy z konta, zaznaczymy to.

Co przyczyniło się do popularności Przelewy24? Naszym zdaniem to łatwość obsługi, szybkość transakcji oraz oczywiście duża liczba banków. Wybierając swoją instytucję, wystarczy kliknąć jej logo, wpisać dane logowania i zatwierdzić przelew. Dane odbiorcy i odpowiednia suma wpisane są automatycznie do formularza. Nie ma tu możliwości pomylenia numeru konta, tytułu przelewu itp.

BLIK

BLIK jest przykładem nowoczesnej metody płatności w Polsce. Został już co prawda wymieniony, jako część Przelewy24, jednak często występuje też samodzielnie. Płatności BLIK realizowane są przy pomocy aplikacji mobilnej banku (jest już dostępny w większości polskich instytucji), a proces jest prosty i bezpieczny. Kiedy zadeklarujesz na stronie bukmachera kwotę wpłaty, wystarczy, że otworzysz aplikację, przepiszesz 6-cyfrowy kod do okienka w zakładce płatności i na koniec potwierdzisz transakcję PINem w aplikacji.

Jeśli chodzi o płatności internetowe, BLIK jest jedną z najszybszych. Nie wymaga zapamiętywania długich numerów klienta, czy skomplikowanych haseł. Jednorazowe kody zapewniają jednocześnie bezpieczeństwo – są ważne tylko 2 minuty i dostęp do nich ma jedynie właściciel telefonu. PIN stanowi dodatkową ochronę na wypadek kradzieży urządzenia lub innych wypadków.

Paysafecard

Paysafecard to kody, do których przypisana jest pewna kwota. Wykupisz je w wielu polskich sieciówkach, jak kioski, sklepy spożywcze, stacje benzynowe itd. Gdy chcesz dokonać depozytu, musisz wpisać w zakładce płatności dane karty i sumę przeznaczoną na grę. Wielu klientów zastanawia się, czy kwota niewykorzystana podczas pierwszej transakcji przepada. Spokojnie! Jeśli masz jeszcze trochę pieniędzy przypisanych do kodu, możesz wykorzystać je następnym razem.

Gdyby okazało się, że bukmacher wymaga większej wpłaty, niż ta, którą dysponujesz, możesz dokupić kolejny kod. Podczas płatności skorzystasz z obu, wykorzystując do końca pierwszą kartę i uzupełniając braki z pomocą drugiej!

VISA/Mastercard

Karty kredytowe nie należą do nowych metod, ale pomimo wielu lat na rynku, nie straciły na popularności. Głównym powodem jest zapewne ich dostępność. Metody płatności w Polsce to szybko rozwijająca się branża, jednak mając już ulubioną metodę, trudno nam zdecydować się na nową. Nowoczesne płatności są zwykle dodatkiem ułatwiającym zakupy przez sieć lub grę u bukmacherów. Karta wciąż pozostaje stałym środkiem płatności.

Czy ma w takim razie jakieś wady? Niestety tak. Płatności VISA/Mastercard są dość drogie. Bukmacherzy często obciążają je opłatą serwisową, a to zniechęca klientów. VISA/Mastercard rzadko jest też dopuszczana, jako metoda wypłaty.

Portfele cyfrowe

Z portfeli cyfrowych korzysta wielu użytkowników. Dlaczego stały się popularne? Przede wszystkim dzięki szybkim i wygodnym płatnościom. Rola klienta, który przypisał swoje konto do konkretnej strony, ogranicza się zwykle do kliknięcia i podania hasła. Portfele są też tanie w utrzymaniu. Nie ma tu zwykle kart, czy innych dodatków, co na stronach bukmacherskich nie jest żadną przeszkodą.

Z reguły nie mamy tu możliwości realnego kontaktu z obsługą (pomijając oczywiście czaty, maile itd.), jednak w razie utraty dostępu, wystarczy mail z przypomnieniem hasła i gotowe! Zdarza się, że klienci tracą również tę możliwość – np. gdy mail nie był już dawno używany. W takim wypadku operator prosi o potwierdzenie tożsamości. Odbywa się to zazwyczaj z użyciem skanu dowodu osobistego lub paszportu. Skąd pochodzą dane do porównania? Przy rejestracji jesteśmy zwykle proszeni o podłączenie do konta swojej karty bankowej.

Na przykładzie systemu PayPal: użytkownicy mogą przesyłać do siebie pieniądze, jednak nie są w stanie przekazać ich za pośrednictwem PayPal na konto zewnętrzne. Wyjątkiem jest jedynie wpłata na własne konto bankowe, powiązane za pomocą karty. Operator zapewnia sobie w ten sposób kontrolę przepływu pieniędzy, uniemożliwiając, lub przynajmniej utrudniając wykorzystanie systemu do przeprowadzania nielegalnych transakcji. Najczęściej spotykane portfele cyfrowe, jakie spotkasz u bukmacherów to:

Kryptowaluty

Rynek kryptowalut jest dynamiczny i pierwsze lata ich funkcjonowania na rynku nie dawały pewności, czy nowa forma pieniądza przyjmie się na stałe. Jak się okazało, fani zakładów sportowych i kasyn byli jedną z pierwszych uznających ją społeczności. Jeśli chodzi o kryptowaluty, metody płatności w Polsce nie różnią się od zagranicznych. Największą popularność zdobył Bitcoin. Może on nieraz występować jako jedyna kryptowaluta na danej stronie. Dość popularne są też Litecoin, Dogecoin i Ethereum. Istnieje sporo stron bukmacherskich, których działalność skierowana jest właśnie do użytkowników wymienionych walut. W praktyce oznacza to specjalne bonusy lub inne ciekawe oferty dla transakcji z użyciem jednej z nich. Może się nawet zdarzyć, że tradycyjne metody płatności nie będą akceptowane.

Przelewy tradycyjne

Tradycyjny przelew bankowy rzadko spotykamy w zakładce depozytów, jednak jest to najczęściej spotykana metoda wypłat. Dlaczego? Jest uniwersalna. Rejestrując się na stronie, klient musi wiedzieć, że w razie wygranej, dostanie pieniądze bez dodatkowych starań. Realizacja przelewu bankowego zajmuje zwykle przynajmniej kilka dni. W zależności od bukmachera, również proces zlecenia wypłaty może być czasochłonny, szczególnie gdy chodzi o wysokie sumy.

Uprzedzamy, że nie jest to kwestia preferencji obsługi, czy właściciela firmy. Wypłaty są sprawdzane w celu udaremnienia ewentualnych przekrętów finansowych oraz wyeliminowania błędów. Bukmacher nie może sobie pozwolić na przesłanie przelewu do niewłaściwej osoby, umożliwienie prania pieniędzy itd. Nawet jeden poważny incydent może zaważyć na przyszłości strony, jak również wpłynąć na ogólną opinię na temat hazardu.

Gotówka

Zajmujemy się głównie zakładami i płatnościami internetowymi, co nie zmienia faktu, że wiele firm posiada swoje punkty stacjonarne. Dzięki temu metody płatności w Polsce obejmują również transakcje gotówkowe. Nawet w tej formie, bukmacher będzie wymagał od klienta uwierzytelnienia. Czy płatność gotówką ma sens? Zdecydowana większość gości wybierze jedną z metod internetowych lub płatność kartą, jednak nie jest to przecież konieczność.

Metody płatności najlepszych bukmacherów

🏅 Najlepszy bukmacher BLIKSTS
🏅 Najlepszy bukmacher PaysafecardEtoto
🏅 Najlepszy bukmacher VISA/MastercardPzbuk

Bezpieczeństwo

Płatności u bukmacherów są nadzorowane przez strony oraz instytucje bankowe. Za bezpieczeństwo odpowiadają zespoły specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa, prawa i nowoczesnych technologii. Włamanie się na konto klienta w celu przejęcia jego środków jest właściwie niemożliwe z jednym wyjątkiem – błędem użytkownika. Banki i operatorzy płatności uczulają swoich gości, by nigdy nie podawali osobom nieuprawnionym haseł, czy innych istotnych danych, jednak przestępczość internetowa jest szybko rozwijającą się dziedziną. Pamiętaj, że ostrożność jest konieczna zawsze – u bukmachera, czy na jakiejkolwiek innej stronie.

Jeśli nie chcesz paść ofiarą złodzieja, stosuj się do kilku zasad:

 • Nie używaj tego samego hasła do kilku stron (a tym bardziej do strony i konta bankowego!)
 • Nie otwieraj podejrzanych wiadomości, linków itp.
 • Korzystaj z uwierzytelniania dwuskładnikowego – np. SMSa z dodatkowym kodem zabezpieczającym lub managerów haseł
 • Nie przechowuj dużych sum na koncie u bukmachera
 • Nie podawaj haseł nikomu, szczególnie jeśli podaje się za pracownika firmy bukmacherskiej
 • Weryfikując konto, zasłoń niepotrzebne dane na dokumencie

Jakkolwiek oczywiste by nie były, stosując się do tych kilku reguł, możesz uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, a nawet problemów prawnych. Dostając się na konto, przestępca może chcieć skorzystać z Twojej tożsamości. Strata pieniędzy to nie jedyne zagrożenie! Jeśli chodzi o operatorów, nie musisz się martwić. Nawet w razie kradzieży, pieniądze wrócą do Ciebie. Bezpieczeństwo jest tu stawiane na pierwszym miejscu!

Opłaty i progi transakcji

Transakcje dokonywane za pośrednictwem którejkolwiek z metod wiążą się z pewnymi opłatami. Bukmacherzy zazwyczaj biorą je na siebie, by zapewnić klientom zachowanie całej wpłacanej kwoty. W ramach rekompensaty, firmy ustalają minimalne progi wpłat i wypłat. Opłata serwisowa, np. za jeden przelew tygodniowo, jest dla bukmachera akceptowalna, szczególnie w przypadku depozytów.

Jeśli jednak klient chce dokonywać wielu niewielkich transakcji, opłaty naliczone przez operatora mogą stać się odczuwalne. Bukmacher rozwiązuje to zwykle, przenosząc opłaty za dodatkowe transakcje na klienta. Nie blokuje mu możliwości wykonania przelewu, jednocześnie nie naruszając własnego budżetu.

Bywa niestety, że bukmacher wymaga opłaty serwisowej nawet przy pierwszej transakcji. Najczęściej można je spotkać przy płatności kartą VISA/Mastercard. Nie są to wielkie sumy – zazwyczaj ok. 2%. Żeby uniknąć nieplanowanej straty, zanim dokonasz pierwszego depozytu, sprawdź w zakładce płatności, czy strona podaje jakieś informacje na ten temat.

Podsumowanie

Metody płatności u bukmacherów mają być łatwe w obsłudze, szybkie i bezpieczne. Nasza lista obejmuje najbardziej popularne z nich. Przeglądając kolejne strony, możesz oczywiście znaleźć znacznie więcej. Jeśli preferujesz inne portfele cyfrowe czy kody, znajdziesz je bez większych problemów. Jeśli bardzo zależy Ci na dołączeniu do strony bukmacherskiej, która nie obsługuje Twojej karty lub portfela cyfrowego, nie powinien to być wielki problem. Rejestracja u dodatkowego operatora jest niemal zawsze darmowa i szybka, a bukmacherzy wybierają metody popularne wśród graczy. Gdy będziesz już miał nowy portfel cyfrowy lub inne konto, może się okazać, że stanie się on Twoim nowym faworytem…

Bibliografia

Zespół Bukmachera.com zawsze stara się oferować użytkownikom najdokładniejsze i najbardziej aktualne informacje. Aby było to możliwe, autorzy i redaktorzy portalu korzystają z wiarygodnych i bezpiecznych źródeł informacji:

Artykuł jest zgodny ze wszystkimi zasadami redakcyjnymi Bukmachera.com. W przypadku podania niedokładnych informacji prosimy o kontakt z redakcją Bukmachera.com.

Często Zadawane Pytania

Jakie płatności są najbardziej popularne u bukmacherów?

U polskich bukmacherów spotkasz najczęściej płatności BLIK i Przelewy24. Karty VISA/Mastercard dostępne są również na zagranicznych stronach.

Czy internetowe metody płatności są bezpieczne?

Każda z metod posiada specjalne zabezpieczenia. Tak długo, jak PIN lub hasło nie dostaną się w niepowołane ręce, Twoje środki są bezpieczne!

Jaka jest najlepsza metoda płatności na stronach bukmacherskich?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz szybkich płatności, wypróbuj BLIK. Przelewy24 dadzą Ci za to dużą różnorodność.

Jak szybko realizowane są wypłaty na stronach bukmacherskich?

Metody płatności w Polsce dopuszczają szybkie transakcje, jednak wiele stron rezerwuje sobie kilka dni, a w przypadku wyższych sum nawet miesiąc.

Jakub Nowak
Autor
Jakub Nowak
Od 5 lat pracuje w branży iGaming Były komentator sportowy Gra w piłkę nożną od 25 lat
23 artykułów

Życie Jakuba od małego związane jest ze sportem. Jego hobby z dzieciństwa zmotywowało go do zostania komentatorem sportowym. Kiedy jednak zdał sobie sprawę, że jest już wyczerpany pracą w tej branży, zainteresował się iGamingiem. Jakub pracuje obecnie dla zespołu bukmachera.com i wprowadza szerszą publiczność w świat zakładów sportowych.

O Jakub Nowak

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią

Zakręć kołem!

Cashback Bonus
Spróbuj ponownie
Koszulka
Free spins
Spróbuj ponownie
Koszulka
Cash Bonus
Spróbuj ponownie

Zakręć kołem, aby wygrać nagrodę!

Informacje o bonusie zostaną wysłane na Twój adres e-mail

Znajdź na stronie