Obstawianie Meczy Online
Zakłady na żywo

Zakłady na żywo

Zaktualizowane: 31.01.2024

Zakłady na żywo charakteryzują się tym, że stawiane są w trakcie trwającego meczu. Jest to najbardziej emocjonująca forma zakładów, a wypełniając kupony, trzeba się spieszyć. Bukmacher obserwuje rozgrywkę i na bieżąco dobiera kurs, by jak najlepiej odzwierciedlał on aktualną sytuację.

Pokaż więcej
x
O reklamach

Ta recenzja jest częścią naszych programów partnerskich. Jeśli klikniesz linki w tej recenzji i skorzystasz z usług recenzowanej witryny, możemy otrzymać prowizję. Nie wpływa to na niezależność i obiektywność naszego procesu recenzowania.

Najlepsze zakłady na żywo

Popularne
Najnowsze
Największy bonus zł
Najszybsze wypłaty
Najwyżej oceniane
Popularne
Najnowsze
Największy bonus zł
Najszybsze wypłaty
Najwyżej oceniane

Top 5 strony z zakładami na żywo

🎁 Top oferta promocyjnaLVBet
🎯 Top Match TrackerTotalbet
🎥 Top transmisjeSTS
📱 Top aplikacja mobilnaSuperbet
💎 Top program VIPBetfan

Jak wybrać bukmachera live?

Zakłady na żywo

Zakłady live są już właściwie nieodłączną częścią najlepszych bukmacherów. Niezależnie którego wybierzesz, jego oferta powinna być co najmniej niezła. Jeśli lubisz niszowe gry (np. szachy), szukaj bukmachera, który je udostępnia. Wybór będzie zapewne mocno zawężony.

Oferta zakładów bardziej popularnych gier jest z reguły obszerna, dlatego skup się raczej na wyborze bonusu, który będzie najbardziej odpowiadał twojej strategii gry. Nie zapominaj też o kwestiach technicznych, jak narzędzia do śledzenia meczu.

Oferta promocyjna

Firmy często przyznają specjalne oferty, jak darmowy kupon na ważne rozgrywki lub zwroty za przegrane.

Jeśli nie zarejestrowałeś się jeszcze u żadnego bukmachera, warto poczekać na odpowiedni moment. Wyszukaj bonus na start możliwy do wykorzystania w zakładach live i skorzystaj z niego. Oferty dla nowych klientów są bardzo opłacalne. Warto więc zrobić z nich dobry użytek.

Nie próbuj jednak kolekcjonować promocji. Przede wszystkim bukmacher prawdopodobnie nie da ci skorzystać z kilku w jednym kuponie. Inna sprawa to termin przydatności. Oferty działają tylko przez pewien czas od momentu odbioru.

Match Tracker

Match Tracker znany też jako Live Tracker jest nowoczesnym narzędziem do śledzenia gry. Z wyglądu przypomina trochę grę Football Manager – schematyczną symulację rozgrywek.

Chcąc postawić zakłady live, możesz dzięki niemu szybko przejrzeć stan rozgrywki.

Wadą Match Tracker są pewne uogólnienia, które aplikacja musi przyjąć. Nie każda sytuacja jest tak istotna, jak może się wydawać na podstawie wizualizacji.

Transmisje

Zakłady bukmacherskie live bez transmisji na żywo mijają się z celem. Użytkownik musi przecież widzieć, co dzieje się na boisku. Opisany powyżej Match Tracker jest świetnym urządzeniem, jednak traktuj je wyłącznie jako wsparcie.

Najważniejsze elementy gry to te, które zobaczysz na własne oczy. Zbliżenia na graczy, pomniejsze akcje – obserwacja i analiza są niezbędne, by grać i wygrywać!

Strony oferujące zakłady na żywo mają zazwyczaj kilka opcji transmisji, jednak nie każde rozgrywki są nimi objęte. Warto więc zabezpieczyć się przed grą. Upewnij się, że niezależnie od tego, czy transmisja pojawi się na stronie, czy nie, masz możliwość oglądania meczu.

Nawet najlepszym stronom może się zdarzyć problem techniczny. Być może wynagrodzą go jakoś graczom, którzy stracili pieniądze, nie mogąc oglądać rozgrywki na żywo. Mimo wszystko warto mieć pod ręką opcję awaryjną. Zaoszczędzi ci to sporo stresu. Pamiętaj, że gra ma być przyjemna!

Otwarty czat

Ciekawym dodatkiem do stron bukmacherskich jest czat, na którym użytkownicy mogą komunikować się ze sobą i komentować bieżące wydarzenia.

Nie warto oczywiście sugerować się cudzym zdaniem, stawiając zakłady na żywo. Komentarz innego gracza może za to podsunąć ci na myśl pewną strategię lub przypomnieć o czynniku wpływającym na dany mecz.

Poza tym czat jest też świetną formą komunikacji z innymi fanami sportu. Dzięki niemu strona bukmacherska nie jest tylko miejscem do stawiania zakładów, ale też formą kontaktu ze światem.

Aplikacja mobilna

W zakładach live ważny jest czas. Nie zawsze będziesz mógł usiąść wygodnie przed komputerem, dlatego wybierając bukmachera, warto wziąć pod uwagę to, czy posiada on swoją aplikację.

Strony mają oczywiście swoje wersje mobilne. Są one dobrze zoptymalizowane pod różnorodne urządzenia. Dlaczego więc mimo wszystko warto wybrać aplikację?

Będzie ona działała szybciej. Nie pobierze tylu danych mobilnych, ile cała strona, ładowana przy każdej wizycie. Jeśli bukmacher posiada też kasyno, rozdziela nieraz zakłady i gry na 2 aplikacje, by zapewnić swoim klientom wygodę.

Za pobranie aplikacji, bukmacher przyznaje zwykle jednorazową nagrodę, jak 20 zł na zakłady. Przy niewielkim wysiłku możesz zdobyć trochę dodatkowej gotówki!

Program VIP

Dlaczego program VIP jest taki ważny, gdy chodzi o zakłady bukmacherskie live? VIPy dostają szczególnie dobre oferty, a ich sprawy są załatwiane jako pierwsze. Jeśli więc podczas meczu będziesz musiał skontaktować się z obsługą, twój problem zostanie potraktowany priorytetowo.

Kolejną zaletą jest fakt, że programy VIP obejmują często specjalne zaproszenia na mecze i gale. Czy da się obstawiać lepiej, niż ze stadionu? Przebywając wśród innych fanów gry, możesz też zweryfikować, czy zakłady na żywo, które chcesz postawić są dobrze wytypowane. Może ktoś w twoim otoczeniu wie o kontuzjach lub innych problemach, z którymi zmagają się sportowcy? Na wynik może wpłynąć wszystko!

Obsługa klienta

Niezależnie od poziomu twojego konta, musisz mieć stały dostęp do obsługi. Zakłady na żywo i ich dynamika wymagają zdecydowanych działań. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia co do działania strony, zgłoś je obsłudze. Być może zapobiegniesz usterce technicznej, przez którą ucierpieliby gracze i firma!

Wybierając bukmachera, zwracaj uwagę na to, by obsługa działa w miarę możliwości całodobowo. Mecz nie musi przecież być rozgrywany w naszej strefie czasowej i godziny takie jak 9:00-23:00 okażą się niewystarczające.

Mając stały kontakt z pracownikami firmy, czujesz się też bezpieczniej. Wiesz, że w razie jakiejkolwiek awarii, uzyskasz pomoc. Przyznasz chyba, że mocno wpływa to na komfort gry?

Jakich stron unikać przy zakładach na żywo?

Nie będziemy tu poruszać oczywistych kwestii jak legalność, ponieważ wyznacznik ten jest konieczny niezależnie od dziedziny. Stawiając zakłady bukmacherskie live, warto jednak powstrzymać się od gry na stronach, które:

Wolno się ładują

Jeśli wchodzisz na stronę i widzisz, że jej elementy nie wczytują się od razu, przemyśl kwestię zakładów live. Co jeśli przez opóźnienie twój kupon nie zostanie uznany?

Jeśli strona działa zbyt wolno, dla pewności sprawdź jeszcze swoje połączenie internetowe. Nie masz może włączonego VPNa?

Jeśli wina nie leży po twojej stronie, a zależy ci na konkretnym bukmacherze, przetestuj wszystkie jego opcje: wersję desktopową, mobilną i aplikację. Być może któraś z nich jest bardziej dopracowana i nie powoduje opóźnień.

Mają złe opinie

Przed grą warto zasięgnąć opinii użytkowników. W social mediach i na otwartym czacie możesz znaleźć szczególnie istotne opinie na temat jakości strony. Dowiesz się z nich, czy bukmacher często miewa problemy techniczne i czy kursy nie spadają zbyt mocno w trakcie gry.

Nie musisz szukać daleko. Przejrzyj tylko aktualne komentarze. Jeśli rok czy dwa lata temu bukmacher miał sporo problemów z funkcjonalnością, nie oznacza to, że wciąż są one obecne. Strony stale pracują nad poprawianiem swoich usług. Zniechęcanie się na podstawie dawnych błędów nie przyniesie ci pożytku.

Korzystają ze starego oprogramowania

Nieaktualne oprogramowanie nie wpływa wyłącznie na bezpieczeństwo. Zmiany, które stale wprowadzają bukmacherzy, służą też poprawie warunków gry.

Nieaktualne programy mogą powodować opóźnienia. Nie posiadają też wielu nowoczesnych funkcji, co będzie ważne np. podczas korzystania z Match Trackera. Istotną sprawą jest też współpraca z przeglądarkami. Stare oprogramowanie nie jest już uznawane przez część z nich. Niektóre elementy strony mogą się więc nie wyświetlać lub nie działać prawidłowo.

Czy da się to obejść? Z reguły polecamy aktualizacje. Jeśli jednak konkretny bukmacher jest dla ciebie ważny, możesz spróbować instalacji starszej wersji przeglądarki lub sprawdzić, czy twoja aktualna nie oferuje specjalnych dodatków, symulujących warunki sprzed lat. Jeśli tak, pobierz je i ciesz się grą na własnych warunkach!

Jak obstawiać zakłady na żywo?

Zakłady na żywo to stosunkowo nowa innowacja w świecie zakładów sportowych. Zapewnia on graczom bardziej dynamiczne i interaktywne doświadczenie, ponieważ mogą oni stawiać zakłady na mecze w trakcie ich trwania. Ta forma zakładów sportowych o niskim ryzyku i wysokiej wygranej różni się znacznie od zakładów przedmeczowych. Zamiast przewidywać wyniki z wyprzedzeniem, obstawiający zakłady na żywo są w stanie dokonać oceny w czasie rzeczywistym, w trakcie trwania meczu.

1/5
Krok 1
Bukmachera.com

Wybierz renomowaną stację sportową.

Pierwszym krokiem do zawarcia jakiegokolwiek zakładu sportowego jest znalezienie renomowanego zakładu sportowego. Istnieje wiele zakładów sportowych dostępnych online, ale nie wszystkie z nich są równe. Upewnij się, że przeprowadziłeś badania i przeczytałeś recenzje przed założeniem konta w dowolnym serwisie sportowym.

Krok 2
Bukmachera.com

Poznaj kursy.

Przed postawieniem zakładu, powinieneś zawsze wiedzieć, jakie są kursy. Kursy reprezentują prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia i są zazwyczaj wyrażone w formie ułamka lub części dziesiętnej. Na przykład, jeśli szanse na zwycięstwo danej drużyny wynoszą 1/5, oznacza to, że istnieje 20% szans na zwycięstwo tej drużyny.

Krok 3
Bukmachera.com

Zrozumienie różnych rodzajów zakładów.

Istnieje wiele różnych rodzajów zakładów, które można obstawiać na wydarzenia sportowe. Najbardziej popularnym typem zakładu jest zakład moneyline, który jest po prostu zakładem na to, która drużyna wygra. Inne rodzaje zakładów to zakłady na rozrzut punktów, zakłady typu parlays i futures.

Krok 4
Bukmachera.com

Rozejrzyj się za liniami.

Kiedy już wiesz, jaki typ zakładu chcesz postawić, możesz rozejrzeć się za liniami w różnych zakładach sportowych. Linie mogą się różnić od siebie, więc ważne jest, aby znaleźć najlepszą dostępną linię przed postawieniem zakładu.

Krok 5
Bukmachera.com

Postaw zakład i czekaj na wynik.

Po znalezieniu najlepszej linii, możesz postawić zakład, wybierając kwotę, którą chcesz postawić i wprowadzając informacje dotyczące płatności. Po wystąpieniu zdarzenia, Twoja księgarnia sportowa rozliczy zakład i albo otrzymasz wygraną, albo stracisz swój oryginalny zakład.

Wady i zalety zakładów na żywo

Zanim przejdziemy do konkretnych informacji, spójrzmy na wady i zalety gry live. Wszystkie wymienione elementy zostaną oczywiście omówione w artykule. Lista jest ogólną oceną zakładów i pomoże ci lepiej skupić się na tekście.

Do zalet należy głównie dynamika gry. Wady to niestety większa podatność na błędy. Uprzedzamy, że nie oznacza to możliwości strat z winy bukmachera! W razie wystąpienia problemów technicznych firma zwróci ci stracone pieniądze. Problemy są jednak rzadkością i szansa, że na jakieś trafisz, jest niemal zerowa.

Plusy
Bukmachera.com Wielkie emocje
Bukmachera.com Użyteczne narzędzia do śledzenia gry
Bukmachera.com Dedykowane bonusy
Bukmachera.com Nowoczesność
Minusy
Bukmachera.com Konieczność podejmowania szybkich decyzji
Bukmachera.com Podatność na błędy

Podsumowanie

Zakłady live to wielkie emocje. Nie możesz jednak do końca dać się porwać emocjom. Pamiętaj, że nawet w typowym meczu może wydarzyć się wszystko. Nawet najlepiej zapowiadająca się rozgrywka może się okazać przegraną. Nigdy nie stawiaj wszystkich pieniędzy. Daj sobie szansę na kolejne gry.

Niezależnie od wyników, pamiętaj, że zakłady bukmacherskie live służą zabawie. Graj tak, by ewentualna utrata pieniędzy nie miała widocznego wpływu na twój budżet. Graj odpowiedzialnie. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Przydatne strony

Nowi bukmacherzy
Nowi bukmacherzy
Szymon W.
Strony bukmacherskie powstają każdego roku. Sporo z nich nie utrzymuje się na rynku i w ciągu roku czy dwóch znika ...
Czytaj dalej
Metody płatności
Metody płatności
Jakub N.
Czy metody płatności w Polsce dają możliwość swobodnego korzystania z kont? W artykule przyjrzymy się poszczegól...
Czytaj dalej
Bukmacherzy z minimalnymi depozytam
Bukmacherzy z minimalnymi depozytam
Jakub N.
Tym razem zajmiemy się minimalnym depozytem. Interesuje on zazwyczaj nowicjuszy lub osoby zapoznające się dopiero z n...
Czytaj dalej
Jak obstawiać mecze?
Jak obstawiać mecze?
Szymon W.
Z poniższego tekstu dowiesz się, jak wygląda proces rejestracji u bukmachera, obstawiania i oczywiście jak obstawia�...
Czytaj dalej

Często Zadawane Pytania

Jak zacząć obstawianie na żywo?

Wystarczy zarejestrować się u bukmachera i wypełnić kupon na wybrane wydarzenie – dokładnie tak, jak w przypadku zakładów przedmeczowych.

Który bukmacher oferuje najlepsze zakłady na żywo?

Skup się na własnych potrzebach. Szukaj bukmachera oferującego twoje ulubione gry i bonusy odpowiednie dla twojej strategii.

Jak działa obstawianie na żywo?

Technicznie działa tak samo, jak zakłady przedmeczowe. Jest za to bardziej dynamiczne.

Jakub Nowak
Autor
Jakub Nowak
Od 5 lat pracuje w branży iGaming Były komentator sportowy Gra w piłkę nożną od 25 lat
23 artykułów

Życie Jakuba od małego związane jest ze sportem. Jego hobby z dzieciństwa zmotywowało go do zostania komentatorem sportowym. Kiedy jednak zdał sobie sprawę, że jest już wyczerpany pracą w tej branży, zainteresował się iGamingiem. Jakub pracuje obecnie dla zespołu bukmachera.com i wprowadza szerszą publiczność w świat zakładów sportowych.

O Jakub Nowak

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią

Zakręć kołem!

Cashback Bonus
Spróbuj ponownie
Koszulka
Free spins
Spróbuj ponownie
Koszulka
Cash Bonus
Spróbuj ponownie

Zakręć kołem, aby wygrać nagrodę!

Informacje o bonusie zostaną wysłane na Twój adres e-mail

Znajdź na stronie