fill=currentColor
Obstawianie Meczy Online
Jak oceniamy

Jak oceniamy

Zaktualizowane: 03.06.2024

Z poniższego artykułu dowiesz się, jak oceniamy bukmacherów i na co zwracamy szczególną uwagę. Jako strona chcemy być wiarygodni i obiektywni. Nasze oceny i recenzje mają być pożyteczną i praktyczną informacją dla wszystkich aktualnych i przyszłych fanów zakładów. Mamy nadzieję, że bez problemu znajdziesz tu wszystko, czego szukasz. Staramy się, by informacje były tak zwięzłe, jak to tylko możliwe, a jednocześnie nie traciły na wartości.

Pokaż więcej
⭐ Nasz wybór miesiąca

Dobry bukmacher - co to znaczy?

Strony bukmacherskie muszą spełnić szereg wymagań – legalności, jakości, bezpieczeństwa. W dalszej części artykułu przyjrzymy się im dokładniej. Zależy nam na wiarygodności stron, dlatego nie bierzemy pod uwagę bukmacherów nielegalnych na polskim rynku. Nasi użytkownicy muszą mieć dostęp do opisywanych przez nas portali. W przeciwnym razie musieliby naruszać przepisy, ukrywając swoją tożsamość lub grać spoza terenu Polski.

Kryteria oceny

Jak oceniamy bukmacherow?

Nasze kryteria zostały dobrane tak, by doceniać dobrych bukmacherów, niezależnie od ich grupy docelowej. Innymi słowy – doceniamy strony, które spełniają swoje zadanie. Mamy oczywiście kryteria, które muszą zostać bezwzględnie spełnione. Bukmacher musi bezwzględnie oferować wysoką jakość w następujących kategoriach:

Bonus powitalny

Bonusy najlepiej zapraszają do gry, pokazując jednocześnie przeznaczenie bukmachera oraz jego możliwości. Uznajemy zarówno uniwersalne bonusy, jak i te dla konkretnych gier i powitalne, o ile tylko odpowiadają one ofercie dyscyplin bukmachera.

Rejestracja

Proces nie może być skomplikowany. Standardowo odbywa się przez kliknięcie przycisku i wypełnienie formularza.

Mamy świadomość, że bukmacherzy potrzebują szczegółowych danych – to wymóg prawny. Jeśli jednak naszą uwagę zwróci zbyt duża liczba pytań, damy o tym znać w recenzji!

Katalog gier

Bukmacherzy mogą celować w różne grupy odbiorców. Nie oznacza to, że mogą sobie pozwolić na tworzenie kiepskiego katalogu gier! Nawet jeśli bukmacher chce skupić się na niszowych dyscyplinach, musi dopilnować, by ich oferta była jak najlepsza. Złym pomysłem byłoby też pominięcie popularnych sportów.

Dodatkowe promocje

Jak bukmacherzy zatrzymują klientów? Oferują im cotygodniowe reload bonusy, drobny cashback lub darmowy kupon przy ważniejszych okazjach. Stali klienci staną się VIPami, o ile strona posiada taki program. Bywa nawet, że specjalne nagrody dostaje się, zapraszając do rejestracji znajomego. Liczy się wszystko, dzięki czemu klienci mogą grać więcej i dłużej!

Metody płatności

Popularnymi w Polsce metodami są np. BLIK, Paysafecard i Przelewy24. Trudno byłoby wyobrazić sobie bukmachera, nieakceptującego tych opcji. Płatności obejmują też opłaty serwisowe. Czasem jest to konieczne rozwiązanie. Musisz też mieć świadomość, że opłaty serwisowe są obecne u bukmacherów zawsze. Zazwyczaj strony przejmują obowiązek opłaty dla wygody klientów.

Zakłady na żywo

Oferta zakładów na żywo to nie tylko kupony i typowanie! Zakłady live muszą umożliwiać klientom możliwość szybkiego obstawienia gry oraz stałej kontroli stanu rozgrywki. Nie bez znaczenia są tu więc transmisje, a w przypadku VIPów nawet wspólne wyjścia na mecze! Czy można cieszyć się grą bardziej, niż z trybun?

Aplikacja mobilna

Części użytkowników brak aplikacji nie robi dokładnie żadnej różnicy. Inni z kolei nie mogą bez niej funkcjonować. Wpływa na to wiele czynników, z czego głównym jest oczywiście ulubione urządzenie do gier oraz możliwość gry z domu lub jej brak. Jeśli bukmacher posiada swoje kasyno, bywa, że stronę jednej firmy dzieli się na 2 lub nawet 3 aplikacje. W ten sposób osoby preferujące konkretną kategorię nie muszą pobierać zbędnych danych, a później przeszukiwać aplikacji w poszukiwaniu wybranej zakładki.

Legalność i bezpieczeństwo

Skoro mowa o terenie Polski, konieczna będzie licencja Ministerstwa Finansów. Jak sprawdzić, czy bukmacher ją posiada? Wystarczy poszukać jego nazwy w tabeli na stronie Ministerstwa. Dowiesz się z niej również, czy bukmacher został dopuszczony do tworzenia punktów stacjonarnych. Jedno zezwolenie obejmuje całą ofertę danej strony. Ministerstwo stawia przed firmami wymagania dotyczące minimalnego kapitału zakładowego, struktury i organizacji działalności.

Zespół odpowiedzialny za funkcjonowanie zakładów, nie może budzić żadnych podejrzeń. Jeśli jedna z osób była w przeszłości skazana za przestępstwa finansowe, pranie brudnych pieniędzy lub (w najgorszym wypadku) wspieranie terroryzmu, licencja nie zostanie przyznana.

Obsługa klienta

W najlepszej sytuacji są bukmacherzy, posiadający punkty stacjonarne. Umożliwią ci nie tylko kontakt telefoniczny, mailowy czy przez czat na żywo, ale też bezpośrednią rozmowę z przedstawicielem firmy. Taka możliwość będzie wielką zaletą dla osób zaczynających dopiero grę i nieporuszających się jeszcze sprawnie w świecie zakładów.

Niezależnie od formy kontaktu, obsługa musi być dostępna i sprawna. Użytkownicy mogą potrzebować pomocy o dowolnej porze. W razie nagłych wypadków (np. utraty pieniędzy na skutek błędu strony) obsługa musi działać natychmiast! Doceniamy też odpowiednie podejście. Kultura jest bardzo istotna i nie wolno o niej zapomnieć!

Odpowiedzialny hazard

Bukmacherzy posiadają zwykle zakładkę odpowiedzialnej gry, gdzie dostępne są informacje na temat ewentualnego samowykluczenia lub wprowadzenia ograniczeń na konto. Bukmacherzy poniekąd opiekują się każdym z klientów. Uświadamiają im szkodliwość nieodpowiedzialnej gry, wskazują odpowiednie narzędzia kontroli i wreszcie sami wprowadzają ją, gdy zajdzie taka potrzeba, tzn. gry klient nie potrafi sam poradzić sobie z grą.

Zły bukmacher - jaki jest?

Zalet szuka się łatwo. Niestety nasza rola to też negatywne oceny. Staramy się ich unikać i nie przyznawać niskich not, gdy nie jest to wymagane. Chcemy jednak zwracać uwagę na wyraźne niedociągnięcia lub wręcz błędy, by nasi goście nie zawiedli się w trakcie gry. Bukmachera niskiej jakości poznasz po kilku cechach:

  • Kiepski kontakt z klientem: obsługa unika podania odpowiedzi na pytanie lub jest często niedostępna. Klient nie może liczyć na szybką i profesjonalną pomoc w razie problemów. Nie chodzi tu oczywiście o standardowe przerwy w godzinach pracy. Obsługa nie musi działać całodobowo. Jest to oczywiście mile widziane, jednak niekonieczne.
  • Niejasne informacje: regulaminy mogą być rozumiane dwuznacznie. Brak w nich niektórych informacji, np. o dodatkowych opłatach, wymogach obrotu, ograniczeniach czasowych dla bonusów… Podobnie w przypadku gdy w regulaminie wypisano wszelkie informacje, jednak bez czytelnego podziału. Zawarcie wszystkiego w jednej, wielkiej ścianie tekstu, może skutecznie uniemożliwić zapoznanie się z zasadami.
  • Wolne wypłaty: wypłaty trwają sporo czasu nawet, gdy chodzi o niewielkie sumy. Zwróć uwagę, że gdy chcesz wypłacić wygrane w wysokości kilku tysięcy złotych, bukmacher może, a wręcz powinien wymagać dłuższego czasu oczekiwania. Jego rolą jest sprawdzenie, czy środki zostały wygrane uczciwie oraz, czy nie istnieje szansa, że klient bierze udział w praniu brudnych pieniędzy, czy innej działalności przestępczej.
  • Strona niskiej jakości: bukmacher to nie tylko gry i obsługa, ale też zupełnie techniczne sprawy. Gdy chcesz korzystać ze strony, musi ona działać szybko i być łatwa w obsłudze. Jeśli po wejściu na stronę bukmachera musisz czekać i wyraźnie wpływa to na twój komfort gry, warto przemyśleć zmianę. Co, jeśli będziesz chciał postawić zakład live, a przez spowolnione działanie transmisja nie będzie odtwarzać się prawidłowo, lub kupon nie zadziała? Jesteś tu w końcu dla rozrywki, nie z obowiązku!

Podsumowanie

Omówiliśmy właśnie nie tylko system ocen, ale też istotne cechy dobrych bukmacherów. Jeśli chcesz grać, szukaj ich na stronach i wybieraj mądrze! Nie jesteśmy w stanie podać konkretnej strony, która najlepiej odpowie twoim prywatnym wymaganiom, jednak czytając nasze recenzje, powinieneś być w stanie wybrać ją samodzielnie.

Zwracaj uwagę na zalety i wady. Jeśli strona posiada wiele świetnych funkcji, można przymknąć oko na pewne minusy, o ile nie są to te, wymienione w sekcji o złym bukmacherze. Legalność i uczciwość strony nie może budzić wątpliwości. Nawet najlepsza oferta nie jest warta ryzyka wiążącego się z taką współpracą.

Jeśli trafimy na bukmachera, który nie odpowiada naszym standardom, powiadomimy cię o tym. Stale przeszukujemy rynek, by wychwycić podejrzane działania lub znaczące błędy firm. Zabawa jest ważna, ale nawet biorąc pod uwagę przegraną, chcesz chyba pozostać w grze jak najdłużej? Dobry bukmacher zawsze postara się dać ci tę szansę.

Jakub Nowak
Autor
Jakub Nowak
Od 5 lat pracuje w branży iGaming Były komentator sportowy Gra w piłkę nożną od 25 lat
23 artykułów

Życie Jakuba od małego związane jest ze sportem. Jego hobby z dzieciństwa zmotywowało go do zostania komentatorem sportowym. Kiedy jednak zdał sobie sprawę, że jest już wyczerpany pracą w tej branży, zainteresował się iGamingiem. Jakub pracuje obecnie dla zespołu bukmachera.com i wprowadza szerszą publiczność w świat zakładów sportowych.

O Jakub Nowak

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią

Zakręć kołem!

Cashback Bonus
Spróbuj ponownie
Koszulka
Free spins
Spróbuj ponownie
Koszulka
Cash Bonus
Spróbuj ponownie

Zakręć kołem, aby wygrać nagrodę!

Informacje o bonusie zostaną wysłane na Twój adres e-mail

Znajdź na stronie