fill=currentColor
Obstawianie Meczy Online
Standardy redakcyjne

Standardy redakcyjne

Zaktualizowane: 29.05.2024

Przeglądając nasz serwis znajdziesz wiele informacji o wybranych bukmacherach, bonusach, wypłatach itp. Chcemy, aby portal był rzetelnym i użytecznym źródłem wiedzy dla obecnych i przyszłych odwiedzających bukmacherów.

Dostosowanie przekazu do odbiorców

Standardy redakcyjne

Staramy się pisać w sposób przystępny i jasny dla wszystkich gości, niezależnie od posiadanego stażu czy poziomu wiedzy na temat bukmacherach. Odwiedzają nas często odbiorcy niezwiązani z branżą hazardu. Tutejsza terminologia jest dla nich obca, więc jeśli zobaczysz w artykule definicje, które wydają ci się oczywiste, weź pod uwagę, że tekst musi mieć możliwie prostą i uniwersalną formę.

Chcemy jednocześnie, by publikowane recenzje umożliwiały zaawansowanym graczom szybkie pozyskanie istotnych informacji. W końcu po to właśnie tworzone są rankingi i zestawienia!

Przejrzystość

Skoro mowa o dostępności i łatwym odbiorze, trzeba też powiedzieć parę słów o przejrzystości informacji.

Tworzymy opisy stron i ofert, jednak naszą rolą jest tylko pośredniczenie pomiędzy kasynami i gośćmi. Jeśli chodzi o oferty, przekazujemy proste, podstawowe informacje. Mają one pozwolić odbiorcom na szybkie przejrzenie bonusów i bukmacherow dostępnych na rynku.

Dokładne regulaminy dostępne są na poszczególnych stronach, a umieszczanie ich również w zestawieniach mijałoby się z celem.

Klient poszukujący konkretnej informacji, musi mieć możliwość szybkiego przejrzenia zasobów bez rozpraszania się zbędnymi elementami.

Staramy się, aby teksty o bukmacherach miały wygodny i czytelny układ. W każdym z nich znajdziesz odnośniki do promocji oferowanych na danej stronie i inne niezbędne informacje. W tym celu zachowujemy też stały układ artykułów.

Aktualizacje

Bukmacherzy stale się zmieniają. Zwiększają swoje katalogi i aktualizują ofertę bonusową. Co jakiś czas zmieniają się również przepisy regulujące funkcjonowanie firm. W idealnej sytuacji wszystkie recenzje i informacje byłyby kontrolowane i poprawiane codziennie, jednak oczywiście nie jest to możliwe.

Tak jak większość stron, staramy się o regularne aktualizacje wszystkich recenzji (przynajmniej raz do roku), jednak to oferty specjalne, jak np. czasowe bonusy wymagają najwięcej uwagi. Tego typu promocje mogą pojawić się i zniknąć w ciągu kilku dni. Śledzimy je więc na bieżąco i udostępniamy, gdy tylko pojawi się jakaś informacja.

Bukmacherzy często współpracują z nami w celu stworzenia dodatkowych bonusów, dostępnych wyłącznie za pośrednictwem naszej strony.

Konspekt recenzji

Każda z recenzji ma ustalony układ. Gdy zapoznasz się z jedną z nich, łatwo znajdziesz potrzebne informacje w kolejnych. Naszych gości interesuje zazwyczaj konkretny aspekt gry. Otwierając recenzję, mogą znaleźć go zawsze w tym samym miejscu. Wystarczy więc tylko użyć suwaka przeglądarki i w kilka sekund znaleźć poszukiwany fragment.

Recenzje bukmacherów zawierają kolejno.

Skrócony opis

To miejsce na podstawowe informacje, jak nazwa bukmachera, ogólna ocena, podpis autora recenzji i specjalna promocja z danej strony.

Odnośniki do poszczególnych sekcji

Jedno kliknięcie wystarczy, by dostać się do sekcji bonusów, recenzji klientów, skróconej opinii, sekcji zakładów sportowych (jeśli dana strona je oferuje) oraz oczywiście działu z katalogiem gier kasyna.

Detale

Z sekcji detali dowiesz się, jak wysoki jest bonus na start i jakie płatności uznaje bukmacher. Jest tu też informacja o minimalnej sumie depozytu i czasie wypłaty. Rozwijając listę, zobaczysz też pozostałe dane. Innymi słowy, są to skrócone informacje dla nowych klientów.

Wady i zalety

Na ich podstawie stwierdzisz, czy chcesz zagłębiać się dalej w temat. Jeśli wady są dla ciebie akceptowalne, warto sprawdzić stronę!

Główna część recenzji

Wszystkie funkcje bukmachera są podzielone na sekcje, opatrzone oceną i opisem. Czytanie zajmie trochę czasu. Jeśli nie sprawdzasz konkretnej strony, szukaj na podstawie wad i zalet lub listy detali. Szczegółowe recenzje czytaj dopiero, gdy jakieś bukmacher zwróci twoją uwagę. W ramach wizualizacji dołączamy też zrzuty ekranu.

FAQ

Czas na krótką sekcję najczęściej zadawanych pytań. Pochodzą one zarówno ze stron bukmacherów, jak i z naszej własnej.

Formularz dla recenzentów

Chcesz dodać coś od siebie? Nie krępuj się. Subiektywne opinie są bardzo istotne, a dzieląc się nimi, dajesz nam znać, co jest ważne dla naszych odbiorców i pomagasz tworzyć stronę.

Podsumowanie

Poza notką końcową znajdziesz tu też informacje na temat autora tekstu oraz odnośnik do listy jego artykułów. Jeśli spodobał ci się jego styl, sprawdź je koniecznie!

Jakich informacji unikamy?

Z reguły tworzymy teksty o pozytywnym wydźwięku. Dlaczego? Każdy bukmacher ma pewne wady. Nie da się tego uniknąć. Ich odbiór jest jednak różny.

Każdy z graczy szuka czegoś innego. Autor nie powinien więc oceniać strony według własnego gustu. Nawet jeśli nie da się być zupełnie obiektywnym, można przynajmniej kierować się potrzebami większości graczy. Po to między innymi udostępniamy im formularze i prosimy o opinie.

Zalety

Piszemy głównie o zaletach stron, unikając mniej istotnych wad. Dzięki temu odbiorca może znaleźć bukmachera na podstawie wybranych cech.

Wielkość katalogu, wysokość bonusów itd. można uznać za obiektywne wytyczne. Doświadczenie zdobyte w temacie hazardu online umożliwia nam porównanie konkretnych ofert z wynikami innych bukmacherow.

Dla przykładu – katalog zawierający kilkaset tytułów nie jest duży. Trzeba go raczej traktować jak niezbędne minimum. Kilka tysięcy gier będzie za to bardzo interesującą propozycją.

W kwestii zalet nie będziemy za to zwracać większej uwagi np. na tematykę bukmachera. Jeśli firma chce skupić się na pewnej kategorii gier, zapewne spodoba się to pewnej grupie docelowej. Oczywiście wielu graczy ominie bukmachera szerokim łukiem…

Wady

Wad może być wiele. Część z nich to tylko kosmetyka. Nie chcemy pisać tu o niezbyt estetycznych szablonach stron (nawet jeśli byłaby to dość obiektywna ocena), ani kwestiach niewpływających na funkcjonalność.

Wadą będą za to mało zróżnicowane opcje płatności lub brak wersji demo gier. Klient rejestruje się u bukmachera w celach rozrywkowych. Nie powinien być zmuszany do dodatkowych działań, jak zakładanie nowego konta bankowego czy poszukiwania wybranej gry w internecie w celu sprawdzenia jej.

Szczegółowe dane

Recenzje i wszelkie informacje powinny być zwięzłe. Rozpisując się o regulaminach, historii stron i innych szczegółach marnowalibyśmy czas odwiedzających. W razie potrzeby informacje można łatwo znaleźć na stronach zakładów sportowych.

Jeśli nie uda ci się odnaleźć potrzebnej informacji, spytaj o nią obsługę. Czat na żywo jest dostępny na większości stron, a odpowiedzi przychodzą zwykle w ciągu 2-3 minut.

Podsumowanie

Stały rozwój jest dla nas bardzo istotny. Chcemy, aby nasze recenzje pomogły przyszłym klientom dotrzeć do ciekawych bukmacherów i dobrze się bawić. Jeśli po lekturze nasuwają ci się jakieś wnioski lub propozycje, koniecznie nam je opisz! Być może uda się je wdrożyć i tym samym poprawić jakość naszych artykułów. Działalność strony skupia się na klientach. Ich opinia jest tu najważniejsza!

Często Zadawane Pytania

Czy w recenzji znajdę liczbę gier dostępnych w kasynie?

Ocena jakości katalogu jest jedną ze składowych, jednak podanie konkretnej liczby gier jest zwykle niemożliwe. Kasyna stale powiększają swoje zasoby, a nowe gry mogą pojawiać się nawet co kilka dni.

Czy recenzje omawiają wszystkie bonusy?

Skupiamy się przede wszystkim na kluczowych ofertach – bonusach powitalnych i programach VIP. Znajdziesz tu też inne oferty. Recenzje nie obejmują zwykle ofert czasowych – pojawiają się one za to w zestawieniach.

Dla kogo przeznaczone są recenzje?

Naszą grupą docelową są polscy gracze.

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią

Zakręć kołem!

Cashback Bonus
Spróbuj ponownie
Koszulka
Free spins
Spróbuj ponownie
Koszulka
Cash Bonus
Spróbuj ponownie

Zakręć kołem, aby wygrać nagrodę!

Informacje o bonusie zostaną wysłane na Twój adres e-mail

Znajdź na stronie