Opublikowane przez
Bukmachera.com

BLIK

System płatności mobilnych działający pod nadzorem Polskiego Standardu Płatności, wszedł na rynek w 2015 roku. Był efektem współpracy 6 polskich banków i odpowiedzią na potrzeby klientów, coraz częściej korzystających z telefonów i innych urządzeń w codziennym życiu.

Najlepsi bukmacherzy akceptujący BLIK

Najnowsza
Ocena
Kwota bonusu
Czas wypłaty
Wymóg obrotu
Pzbuk
Pzbuk
4.8/5

BetFan
BetFan
4.8/5

Fuksiarz.pl
Fuksiarz.pl
4.8/5

eToto
eToto
4.8/5

STS
STS
5/5

Jak korzystać z BLIKa u bukmacherów?

Z początku płatności mobilne traktowano z dystansem, jednak już w 2019 roku Narodowy Bank Polski ogłosił, że liczba internetowych transakcji BLIK przekroczyła liczbę przelewów, dokonywanych w sieci za pośrednictwem kart. Statystyki mówią same za siebie. W 2015 roku klienci BLIK wykonali 1,27 mln transakcji o łącznej wartości ok. 346,9 mln złotych. W roku 2021 liczby te wynosiły odpowiednio 521 mln i 71 mld złotych. BLIK stał się więc nieodłącznym elementem naszego rynku płatności.

Korzystanie z BLIKa jest bardzo proste. Po to właśnie został stworzony. Niezależnie od tego, jak dużą firmą jest bukmacher, BLIK działa tak samo sprawnie. Oprogramowanie nie zajmuje wiele miejsca, więc warto zainstalować je na swoim urządzeniu. Dostępni u nas bukmacherzy poza portalami mają też nieraz własne punkty stacjonarne. Z BLIKa skorzystasz zarówno przez internet, jak i na miejscu. Krótką instrukcję znajdziesz poniżej.

Bukmacherzy internetowi

Chcąc dokonać przelewu, musisz przede wszystkim założyć konto. Nie jest to skomplikowany proces. Wystarczy odnaleźć na stronie przycisk rejestracji, wypełnić formularz i potwierdzić założenie konta, klikając link aktywacyjny w mailu. Po zalogowaniu otwórz zakładkę płatności. Zazwyczaj znajdziesz ją w profilu lub w menu na stronie głównej. Kliknij logo BLIKa i wybierz kwotę przelewu. Gdy ją zatwierdzisz, zostaniesz poproszony o podanie 6-cyfrowego kodu. Przepisz go z aplikacji i potwierdź pinem na telefonie, czy innym urządzeniu, z którego korzystasz. Gotowe!

Bukmacherzy stacjonarni

Tu sprawa jest jeszcze prostsza. Przez cały proces korzystania z BLIK bukmacher przeprowadzi cię sam. Twoja rola polega jedynie na pokazaniu dokumentu i podaniu dodatkowych informacji, jak adres mailowy, czy numer telefonu. Gdy poprosisz o zasilenie konta lub postawisz zakłady, musisz tylko wpisać kod na terminalu i zatwierdzić go PINem w aplikacji.

O BLIKU
📜 Założony w2015
📝 WłaścicielPolski Standard Płatności sp. z o.o.
🌍 Obsługiwane krajePolska
📱 Obsługiwane systemy operacyjne iOS, Android, Harmony OS
💳 Rodzaj systemu płatnościPłatności mobilne
🏅 Najlepszy bukmacher BLIKSTS
🏅 Bukmacher BLIK z najlepszymi kursamiFuksiarz
🏅 Bukmacher BLIK z najszybszymi wypłatamiTotalbet
🏅 Bukmacher BLIK z najlepszą aplikacją mobilnąPzbuk

Przeczytaj, jak oceniamy bukmacherów tutaj.

STS
STS
5 / 5
Bonus do 1560 zł Bonus dla nowych klientów
Fuksiarz.pl
Fuksiarz.pl
4.8 / 5
Graj bez ryzyka do 500 PLN Bonus dla nowych klientów
Pzbuk
Pzbuk
4.8 / 5
Freebet 50PLN +Cashback 1000PLN
Totalbet
Totalbet
4.4 / 5

Na czym polega przewaga BLIKa?

Większość naszych gości stawia zakłady przez internet. Główną wadą tradycyjnych płatności kartą lub przez konto internetowe jest potrzeba uzupełnienia wielu danych w formularzu. Wpisywanie ich zajmuje sporo czasu, a płatność przez konto wymaga też pamiętania skomplikowanego hasła i numeru klienta. Banki wymagają od pewnego czasu autoryzacji dwuskładnikowej. Nie warto z niej rezygnować nawet, jeśli operator daje taką opcję!

Gdy chcesz bezpiecznie i szybko postawić zakłady sportowe, BLIK będzie świetnym rozwiązaniem. System sam w sobie ma formę dwuetapową, dzięki zabezpieczeniom w formie PINu i kodu podawanego przy płatności. Rozwiązuje to jednocześnie kwestię wpisywania danych.

Czy potrzeba korzystania z urządzenia mobilnego nie jest problemem? Użytkownicy stron bukmacherskich zazwyczaj nie ruszają się nigdzie bez telefonu. Powodem jest przede wszystkim potrzeba stałego kontaktu ze światem, jak również bycia na bieżąco. Wydarzenia sportowe to tylko część życia fanów. Śledzić trzeba też stan zdrowia zawodników, historię rozgrywek, a w przypadku zakładów bukmacherskich również oferty specjalne, pojawiające się na stronach.

Aplikacja mobilna jest więc pod ręką nawet, gdy nie jest potrzebna. Korzystanie z niej nie stanowi problemu. Pamiętaj też, że dwuskładnikowa autoryzacja zwykłych przelewów może wymagać odebrania kodu przez SMS.

Możliwości BLIKa

Oferujący BLIK bukmacher rzadko wykorzysta cały potencjał tej metody. Warto jednak znać jej możliwości. W końcu posiadając już BLIK na telefonie, prawdopodobnie zaczniesz też korzystać z niego w codziennym życiu. Zobacz, co potrafi!

Przelew na telefon

BLIK umożliwia przesyłanie pieniędzy do innych użytkowników za pośrednictwem listy kontaktów. Jeśli wybierzesz tę opcję, zostaniesz przekierowany do spisu w swoim telefonie. Wybierz jeden z dostępnych numerów i kwotę. Pieniądze zostaną natychmiast przesłane do wskazanej osoby.

Co jeśli odbiorca ma kilka kont? Przelew trafi na to, które pierwsze zostało sparowane z systemem BLIK. Przed rozpoczęciem transakcji warto więc upewnić się, że odbiorca ma dostęp do tego konta.

Wypłata z bankomatu

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że bankomat odmówił oddania karty? Mamy nadzieję, że nie. Taka sytuacja to sporo nerwów. BLIK umożliwia na szczęście wypłatę bez przykrych niespodzianek. Wybierz sumę i potwierdź transakcję PINem, jak przy płatnościach, a wypłacisz pieniądze bez problemu.

Warto też wspomnieć, że wypłaty z użyciem karty są obarczone dodatkowym ryzykiem. Jeśli wejście bankomatu wygląda nieco inaczej niż zwykle (np. posiada dodatkowy element, którego nie zauważyłeś nigdzie indziej), na wszelki wypadek warto wypłacić pieniądze gdzie indziej. Banki od lat uczulają klientów, by zwracali uwagę na wszelkie podejrzane szczegóły. Mogą być one instalowane nielegalnie i służyć do wykradania danych lub pieniędzy z kart.

Płatności zbliżeniowe

Ostatnie lata wymusiły na nas ograniczenie bezpośredniego kontaktu i szczególne przestrzeganie zasad higieny. Dla użytkowników kart nie był to problem, ponieważ płatności nie wymagały dotykania terminali. Banki postarały się o to, by podanie PINu konieczne było tylko w szczególnych przypadkach.

Jak poradził sobie BLIK? Skorzystał z systemu NFC (near-field communication)! Bezkontaktowe płatności telefonem wyglądają podobnie jak te z użyciem karty. NFC łączy się z terminalem, jak bluetooth. Główna różnica polega na zasięgu.

Możliwość płatności z odległości kilku metrów brzmi kusząco, zwłaszcza gdy siedzisz w pubie lub kawiarni. Niestety gdyby łączność mogła odbywać się na takich odległościach, otworzyłoby to niestety drogę złodziejom i oszustom. Przyznasz chyba że podejście do terminala lub oczekiwanie na obsługę nie jest wielką ceną za bezpieczeństwo konta?

Jak korzystać z BLIKA?

Korzystanie z BLIKa do obstawiania zakładów online to prosty i bezpieczny sposób, aby Twoje środki trafiły na konto bukmacherskie, którego potrzebujesz. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto BLIK, potwierdzić swoją tożsamość i wprowadzić cyfry wybranej płatności, a następnieBLIK wygeneruje 8-cyfrowy kod.

 • Krok 1
  Bukmachera.com

  Rejestracja konta BLIK.

  Pierwszym krokiem do korzystania z BLIKa w zakładach online jest rejestracja konta BLIK. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę internetową zatwierdzonego przez BLIK dostawcy płatności i postępując zgodnie z instrukcjami dotyczącymi tworzenia konta.

 • Krok 2
  Bukmachera.com

  Dodaj środki na swoje konto.

  Po zarejestrowaniu konta BLIK, musisz dodać do niego środki, zanim zaczniesz używać go do zakładów online. Możesz to zrobić przelewając pieniądze ze swojego konta bankowego na konto BLIK.

 • Krok 3
  Bukmachera.com

  Znajdź stronę z zakładami, która akceptuje BLIKa.

  Po zarejestrowaniu konta BLIK i dodaniu do niego środków, będziesz musiał znaleźć stronę z zakładami, która akceptuje BLIK jako metodę płatności. Możesz to zrobić wyszukując "zakłady bukmacherskie, które akceptują BLIK" w swojej ulubionej wyszukiwarce.

 • Krok 4
  Bukmachera.com

  Postaw swój zakład.

  Po znalezieniu strony zakładów, która akceptuje BLIK, będziesz mógł postawić zakład, wybierając BLIK jako metodę płatności i wprowadzając kwotę, którą chcesz postawić.

 • Krok 5
  Bukmachera.com

  Wypłata wygranej.

  Jeśli wygrasz swój zakład, będziesz mógł wypłacić swoją wygraną wybierając BLIK jako metodę wypłaty i wprowadzając kwotę pieniędzy, którą chcesz wypłacić.

Alternatywy dla BLIKa

Co zamiast BLIK bukmacher zaproponuje najczęściej? Wybór jest spory, więc przyjrzyjmy się płatnościom spotykanym w Polsce. W przeciwieństwie do kasyn (mamy tylko jedną w pełni zalegalizowaną firmę), sporo bukmacherów posiada licencje na świadczenie usług na naszym terenie, dlatego firmy chętnie wprowadzają tutejsze metody płatności.

 • Przelewy24: metoda ta ma w swojej ofercie również BLIKa, jednak jej główną zaletą jest szybki dostęp do większości banków polskich. Dokonując depozytu, wybierzesz logo swojego banku, wpiszesz numer klienta i hasło, a formularz przelewu uzupełni się automatycznie. Musisz tylko zatwierdzić transakcję. Wygodne, prawda?
 • Paysafecard: kartę z kodem kupisz w polskich sieciówkach – kioskach, sklepach spożywczych itd. Przypisana do kodu suma, może zostać wykorzystana od razu lub w kilku transakcjach. Jeśli nie wypłacisz całości od razu, a pieniędzy na karcie jest zbyt mało na kolejny depozyt, masz możliwość dokupienia kolejnej karty i skorzystania z dwóch kodów, by wyzerować stan konta. Ilość środków sprawdzisz dzięki aplikacji Paysafecard.
 • VISA/Mastercard: karty kredytowe wciąż cieszą się dużą popularnością, choć wielu klientów obawia się wpisywania danych podczas płatności. Przelewy mogą też zostać obciążone opłatą serwisową, dlatego zawsze czytaj regulaminy płatności przed dokonaniem transakcji! Wielką zaletą VISA/Mastercard jest fakt, że można z niej skorzystać niemal na każdej stronie.
Mastercard
Mastercard

Wśród samych kart z kolei również znajduje się dużo firm oferujących tego typu usługi.

Mastercard kasyno

Mastercard akceptuje 13 Kasyna

PaySafeCard
PaySafeCard

Typerzy stają więc przed wyborem, jaką metodę płatności wybrać.

PaySafeCard kasyno

PaySafeCard akceptuje 9 Kasyna

Przelewy24
Przelewy24

Dzisiaj ta forma płatności jest w Polsce bardzo rozpowszechniona.

Przelewy24 kasyno

Przelewy24 akceptuje 12 Kasyna

Visa
Visa

Karta płatnicza VISA to jeden z najpopularniejszych sposobów na doładowanie konta u bukmachera.

Visa kasyno

Visa akceptuje 13 Kasyna

Bibliografia

Zespół Bukmachera.com zawsze stara się oferować użytkownikom najdokładniejsze i najbardziej aktualne informacje. Aby było to możliwe, autorzy i redaktorzy portalu korzystają z wiarygodnych i bezpiecznych źródeł informacji:

Artykuł jest zgodny ze wszystkimi zasadami redakcyjnymi Bukmachera.com. W przypadku podania niedokładnych informacji prosimy o kontakt z redakcją Bukmachera.com.

Przydatne artykuły

Często Zadawane Pytania

Którzy bukmacherzy uznają płatności BLIK?

Jeśli chcesz korzystać z BLIK, bukmacher powinien być polską firmą lub przynajmniej działać u nas legalnie.

Czy BLIK jest bezpieczny i legalny?

O ile trafisz na licencjonowaną stronę oferującą zakłady bukmacherskie, BLIK będzie legalny i bezpieczny. Niepewne strony mogą przekierować cię do fałszywych formularzy!

Czy polecacie płatności BLIK?

Jak najbardziej! Są szybkie, bezpieczne i co najważniejsze – polskie.

Czy BLIK oferuje szybkie wypłaty?

BLIK działa natychmiast, niezależnie od tego, czy pieniądze są wpłacane, czy wypłacane.

Sportsbooks that accepts BLIK
Noblebet
Noblebet
4.8/5
Minimalna wpłata 1,00 zł
Czas do wypłaty Dwa do pięciu dni
STS
STS
5/5
Minimalna wpłata 1,00 zł
Czas do wypłaty Jeden do dwóch dni
BetFan
BetFan
4.8/5
Minimalna wpłata 2,00 zł
Czas do wypłaty 30 minut
BetClic
BetClic
4.6/5
Minimalna wpłata 1,00 zł
Czas do wypłaty Jeden do dwóch dni
Ten operator otwiera się wkrótce
Niedostępne
Recenzja BetClic
LVBet
LVBet
4.8/5
Minimalna wpłata 10,00 zł
Czas do wypłaty Jedna do dwóch godzin
Fuksiarz.pl
Fuksiarz.pl
4.8/5
Minimalna wpłata 1,00 zł
Czas do wypłaty Jeden do dwóch dni
Pzbuk
Pzbuk
4.8/5
Minimalna wpłata 5,00 zł
Czas do wypłaty Błyskawiczna
eToto
eToto
4.8/5
Minimalna wpłata 1,00 zł
Czas do wypłaty Jeden do dwóch dni
eWinner
eWinner
4.6/5
Minimalna wpłata 1,00 zł
Czas do wypłaty Jeden do pięciu dni
Ten operator otwiera się wkrótce
Niedostępne
Recenzja eWinner
Totalbet
Totalbet
4.4/5
Minimalna wpłata 20,00 zł
Czas do wypłaty 30 minut
Ten operator otwiera się wkrótce
Niedostępne
Recenzja Totalbet
Fortuna
Fortuna
4.6/5
Minimalna wpłata 1,00 zł
Czas do wypłaty 30 minut
Ten operator otwiera się wkrótce
Niedostępne
Recenzja Fortuna
Superbet
Superbet
5/5
Minimalna wpłata 1,00 zł
Czas do wypłaty Jeden do dwóch dni
Ten operator otwiera się wkrótce
Niedostępne
Recenzja Superbet

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią