Obstawianie Meczy Online
Metody płatności
Bukmacherzy BLIK

Bukmacherzy BLIK

Zaktualizowane: 25.04.2024

System płatności mobilnych działający pod nadzorem Polskiego Standardu Płatności, wszedł na rynek w 2015 roku. Był efektem współpracy 6 polskich banków i odpowiedzią na potrzeby klientów, coraz częściej korzystających z telefonów i innych urządzeń w codziennym życiu.

x
O reklamach

Ta recenzja jest częścią naszych programów partnerskich. Jeśli klikniesz linki w tej recenzji i skorzystasz z usług recenzowanej witryny, możemy otrzymać prowizję. Nie wpływa to na niezależność i obiektywność naszego procesu recenzowania.

Najlepsi bukmacherzy akceptujący BLIK

Jak korzystać z BLIKa u bukmacherów?

Z początku płatności mobilne traktowano z dystansem, jednak już w 2019 roku Narodowy Bank Polski ogłosił, że liczba internetowych transakcji BLIK przekroczyła liczbę przelewów, dokonywanych w sieci za pośrednictwem kart. Statystyki mówią same za siebie. W 2015 roku klienci BLIK wykonali 1,27 mln transakcji o łącznej wartości ok. 346,9 mln złotych. W roku 2021 liczby te wynosiły odpowiednio 521 mln i 71 mld złotych. BLIK stał się więc nieodłącznym elementem naszego rynku płatności.

Korzystanie z BLIKa jest bardzo proste. Po to właśnie został stworzony. Niezależnie od tego, jak dużą firmą jest bukmacher, BLIK działa tak samo sprawnie. Oprogramowanie nie zajmuje wiele miejsca, więc warto zainstalować je na swoim urządzeniu. Dostępni u nas bukmacherzy poza portalami mają też nieraz własne punkty stacjonarne. Z BLIKa skorzystasz zarówno przez internet, jak i na miejscu. Krótką instrukcję znajdziesz poniżej.

Bukmacherzy internetowi

Chcąc dokonać przelewu, musisz przede wszystkim założyć konto. Nie jest to skomplikowany proces. Wystarczy odnaleźć na stronie przycisk rejestracji, wypełnić formularz i potwierdzić założenie konta, klikając link aktywacyjny w mailu. Po zalogowaniu otwórz zakładkę płatności. Zazwyczaj znajdziesz ją w profilu lub w menu na stronie głównej. Kliknij logo BLIKa i wybierz kwotę przelewu. Gdy ją zatwierdzisz, zostaniesz poproszony o podanie 6-cyfrowego kodu. Przepisz go z aplikacji i potwierdź pinem na telefonie, czy innym urządzeniu, z którego korzystasz. Gotowe!

Bukmacherzy stacjonarni

Tu sprawa jest jeszcze prostsza. Przez cały proces korzystania z BLIK bukmacher przeprowadzi cię sam. Twoja rola polega jedynie na pokazaniu dokumentu i podaniu dodatkowych informacji, jak adres mailowy, czy numer telefonu. Gdy poprosisz o zasilenie konta lub postawisz zakłady, musisz tylko wpisać kod na terminalu i zatwierdzić go PINem w aplikacji.

O BLIKU
📜 Założony w2015
📝 WłaścicielPolski Standard Płatności sp. z o.o.
🌍 Obsługiwane krajePolska
📱 Obsługiwane systemy operacyjne iOS, Android, Harmony OS
💳 Rodzaj systemu płatnościPłatności mobilne

Najlepsze bukmacherzy BLIK według kategorii

🏆 Najlepszy bukmacher BLIKSTS
📈 Bukmacher BLIK z najlepszymi kursamiFuksiarz
🔥 Bukmacher BLIK z najszybszymi wypłatamiTotalbet
📱 Bukmacher BLIK z najlepszą aplikacją mobilnąPzbuk

Przeczytaj, jak oceniamy bukmacherów tutaj.

Fuksiarz.pl
Fuksiarz.pl
Zero ryzyka 100% do 50 Zł Bonus dla nowych klientów
STS
STS
Bonus 100% do 760 Zł Bonus dla nowych klientów
Pzbuk
Pzbuk
250 PLN Na Start
Totalbet
Totalbet

Jaka jest zaleta obstawiania BLIKIEM?

Większość naszych gości stawia zakłady przez internet. Główną wadą tradycyjnych płatności kartą lub przez konto internetowe jest potrzeba uzupełnienia wielu danych w formularzu. Wpisywanie ich zajmuje sporo czasu, a płatność przez konto wymaga też pamiętania skomplikowanego hasła i numeru klienta. Banki wymagają od pewnego czasu autoryzacji dwuskładnikowej. Nie warto z niej rezygnować nawet, jeśli operator daje taką opcję!

Gdy chcesz bezpiecznie i szybko postawić zakłady sportowe, BLIK będzie świetnym rozwiązaniem. System sam w sobie ma formę dwuetapową, dzięki zabezpieczeniom w formie PINu i kodu podawanego przy płatności. Rozwiązuje to jednocześnie kwestię wpisywania danych.

Czy potrzeba korzystania z urządzenia mobilnego nie jest problemem? Użytkownicy stron bukmacherskich zazwyczaj nie ruszają się nigdzie bez telefonu. Powodem jest przede wszystkim potrzeba stałego kontaktu ze światem, jak również bycia na bieżąco. Wydarzenia sportowe to tylko część życia fanów. Śledzić trzeba też stan zdrowia zawodników, historię rozgrywek, a w przypadku zakładów bukmacherskich również oferty specjalne, pojawiające się na stronach.

Aplikacja mobilna jest więc pod ręką nawet, gdy nie jest potrzebna. Korzystanie z niej nie stanowi problemu. Pamiętaj też, że dwuskładnikowa autoryzacja zwykłych przelewów może wymagać odebrania kodu przez SMS.

Możliwości obstawiania za pomocą BLIKA

Oferujący BLIK bukmacher rzadko wykorzysta cały potencjał tej metody. Warto jednak znać jej możliwości. W końcu posiadając już BLIK na telefonie, prawdopodobnie zaczniesz też korzystać z niego w codziennym życiu. Zobacz, co potrafi!

Przelew na telefon

BLIK umożliwia przesyłanie pieniędzy do innych użytkowników za pośrednictwem listy kontaktów. Jeśli wybierzesz tę opcję, zostaniesz przekierowany do spisu w swoim telefonie. Wybierz jeden z dostępnych numerów i kwotę. Pieniądze zostaną natychmiast przesłane do wskazanej osoby.

Co jeśli odbiorca ma kilka kont? Przelew trafi na to, które pierwsze zostało sparowane z systemem BLIK. Przed rozpoczęciem transakcji warto więc upewnić się, że odbiorca ma dostęp do tego konta.

Wypłata z bankomatu

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że bankomat odmówił oddania karty? Mamy nadzieję, że nie. Taka sytuacja to sporo nerwów. BLIK umożliwia na szczęście wypłatę bez przykrych niespodzianek. Wybierz sumę i potwierdź transakcję PINem, jak przy płatnościach, a wypłacisz pieniądze bez problemu.

Warto też wspomnieć, że wypłaty z użyciem karty są obarczone dodatkowym ryzykiem. Jeśli wejście bankomatu wygląda nieco inaczej niż zwykle (np. posiada dodatkowy element, którego nie zauważyłeś nigdzie indziej), na wszelki wypadek warto wypłacić pieniądze gdzie indziej. Banki od lat uczulają klientów, by zwracali uwagę na wszelkie podejrzane szczegóły. Mogą być one instalowane nielegalnie i służyć do wykradania danych lub pieniędzy z kart.

Płatności zbliżeniowe

Ostatnie lata wymusiły na nas ograniczenie bezpośredniego kontaktu i szczególne przestrzeganie zasad higieny. Dla użytkowników kart nie był to problem, ponieważ płatności nie wymagały dotykania terminali. Banki postarały się o to, by podanie PINu konieczne było tylko w szczególnych przypadkach.

Jak poradził sobie BLIK? Skorzystał z systemu NFC (near-field communication)! Bezkontaktowe płatności telefonem wyglądają podobnie jak te z użyciem karty. NFC łączy się z terminalem, jak bluetooth. Główna różnica polega na zasięgu.

Możliwość płatności z odległości kilku metrów brzmi kusząco, zwłaszcza gdy siedzisz w pubie lub kawiarni. Niestety gdyby łączność mogła odbywać się na takich odległościach, otworzyłoby to niestety drogę złodziejom i oszustom. Przyznasz chyba że podejście do terminala lub oczekiwanie na obsługę nie jest wielką ceną za bezpieczeństwo konta?

Jak korzystać z BLIKA w zakładach sportowych online?

Korzystanie z BLIKa do obstawiania zakładów online to prosty i bezpieczny sposób, aby Twoje środki trafiły na konto bukmacherskie, którego potrzebujesz. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto BLIK, potwierdzić swoją tożsamość i wprowadzić cyfry wybranej płatności, a następnieBLIK wygeneruje 8-cyfrowy kod.

1/5
Krok 1
Rejestracja konta BLIK.

Rejestracja konta BLIK.

Pierwszym krokiem do korzystania z BLIKa w zakładach online jest rejestracja konta BLIK. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę internetową zatwierdzonego przez BLIK dostawcy płatności i postępując zgodnie z instrukcjami dotyczącymi tworzenia konta.

Krok 2
Dodaj środki na swoje konto.

Dodaj środki na swoje konto.

Po zarejestrowaniu konta BLIK, musisz dodać do niego środki, zanim zaczniesz używać go do zakładów online. Możesz to zrobić przelewając pieniądze ze swojego konta bankowego na konto BLIK.

Krok 3
Znajdź stronę z zakładami, która akceptuje BLIKa.

Znajdź stronę z zakładami, która akceptuje BLIKa.

Po zarejestrowaniu konta BLIK i dodaniu do niego środków, będziesz musiał znaleźć stronę z zakładami, która akceptuje BLIK jako metodę płatności. Możesz to zrobić wyszukując "zakłady bukmacherskie, które akceptują BLIK" w swojej ulubionej wyszukiwarce.

Krok 4
Postaw swój zakład.

Postaw swój zakład.

Po znalezieniu strony zakładów, która akceptuje BLIK, będziesz mógł postawić zakład, wybierając BLIK jako metodę płatności i wprowadzając kwotę, którą chcesz postawić.

Krok 5
Wypłata wygranej.

Wypłata wygranej.

Jeśli wygrasz swój zakład, będziesz mógł wypłacić swoją wygraną wybierając BLIK jako metodę wypłaty i wprowadzając kwotę pieniędzy, którą chcesz wypłacić.

Alternatywy dla BLIKa

Co zamiast BLIK bukmacher zaproponuje najczęściej? Wybór jest spory, więc przyjrzyjmy się płatnościom spotykanym w Polsce. W przeciwieństwie do kasyn (mamy tylko jedną w pełni zalegalizowaną firmę), sporo bukmacherów posiada licencje na świadczenie usług na naszym terenie, dlatego firmy chętnie wprowadzają tutejsze metody płatności.

  • Przelewy24: metoda ta ma w swojej ofercie również BLIKa, jednak jej główną zaletą jest szybki dostęp do większości banków polskich. Dokonując depozytu, wybierzesz logo swojego banku, wpiszesz numer klienta i hasło, a formularz przelewu uzupełni się automatycznie. Musisz tylko zatwierdzić transakcję. Wygodne, prawda?
  • Paysafecard: kartę z kodem kupisz w polskich sieciówkach – kioskach, sklepach spożywczych itd. Przypisana do kodu suma, może zostać wykorzystana od razu lub w kilku transakcjach. Jeśli nie wypłacisz całości od razu, a pieniędzy na karcie jest zbyt mało na kolejny depozyt, masz możliwość dokupienia kolejnej karty i skorzystania z dwóch kodów, by wyzerować stan konta. Ilość środków sprawdzisz dzięki aplikacji Paysafecard.
  • VISA/Mastercard: karty kredytowe wciąż cieszą się dużą popularnością, choć wielu klientów obawia się wpisywania danych podczas płatności. Przelewy mogą też zostać obciążone opłatą serwisową, dlatego zawsze czytaj regulaminy płatności przed dokonaniem transakcji! Wielką zaletą VISA/Mastercard jest fakt, że można z niej skorzystać niemal na każdej stronie.
Mastercard
Bukmacher kartą Mastercard
Oferowane przez 15 Kasyna
>
Visa
Bukmacher kartą VISA
Oferowane przez 15 Kasyna
>
PaySafeCard
Bukmacher PaySafeCard
Oferowane przez 10 Kasyna
>
Przelewy24
Bukmacherzy z Przelewy24
Oferowane przez 11 Kasyna
>

Bibliografia

Zespół Bukmachera.com zawsze stara się oferować użytkownikom najdokładniejsze i najbardziej aktualne informacje. Aby było to możliwe, autorzy i redaktorzy portalu korzystają z wiarygodnych i bezpiecznych źródeł informacji:

Artykuł jest zgodny ze wszystkimi zasadami redakcyjnymi Bukmachera.com. W przypadku podania niedokładnych informacji prosimy o kontakt z redakcją Bukmachera.com.

Przydatne artykuły

Zakłady na żywo
Zakłady na żywo
Jakub N.
Zakłady na żywo charakteryzują się tym, że stawiane są w trakcie trwającego meczu. Jest to najbardziej emocjonuj�...
Czytaj dalej
Bukmacherzy z minimalnymi depozytam
Bukmacherzy z minimalnymi depozytam
Jakub N.
Tym razem zajmiemy się minimalnym depozytem. Interesuje on zazwyczaj nowicjuszy lub osoby zapoznające się dopiero z n...
Czytaj dalej
Bonus od depozytu
Bonus od depozytu
Szymon W.
Niemal każdy bukmacher twierdzi, że oferuje wyjątkowe, najlepsze bonusy. Ale który bonus naprawdę jest najlepszy i ...
Czytaj dalej
Jak grać odpowiedzialnie?
Odpowiedzialna gra
Hazard przez lata uchodził za hobby z pogranicza legalności. Kojarzono go nieraz z szemranym towarzystwem i podejrzany...
Czytaj dalej

Często Zadawane Pytania

Którzy bukmacherzy uznają płatności BLIK?

Jeśli chcesz korzystać z BLIK, bukmacher powinien być polską firmą lub przynajmniej działać u nas legalnie.

Czy BLIK jest bezpieczny i legalny?

O ile trafisz na licencjonowaną stronę oferującą zakłady bukmacherskie, BLIK będzie legalny i bezpieczny. Niepewne strony mogą przekierować cię do fałszywych formularzy!

Czy polecacie płatności BLIK?

Jak najbardziej! Są szybkie, bezpieczne i co najważniejsze – polskie.

Czy BLIK oferuje szybkie wypłaty?

BLIK działa natychmiast, niezależnie od tego, czy pieniądze są wpłacane, czy wypłacane.

Bukmacherzy akceptujący Bukmacherzy BLIK
LVBet Popularny wybór
LVBet
96%
Ocena eksperta
Fuksiarz.pl Ulubiony miesiąc
Fuksiarz.pl
96%
Ocena eksperta
eToto Wysokie kursy
eToto
96%
Ocena eksperta
BetFan Niski depozyt
BetFan
96%
Ocena eksperta
STS Doskonały interfejs
STS
100%
Ocena eksperta
888starz Nowy!
888Starz Casino
100%
Ocena eksperta
Superbet Nowy!
Superbet
100%
Ocena eksperta
Bonus niedostępny
Pzbuk Hojny bonus
Pzbuk
96%
Ocena eksperta
Totalbet Total Boost
Totalbet
88%
Ocena eksperta
Bonus niedostępny
Lamabet Casino Nowy!
Lamabet
100%
Ocena eksperta

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią

Zakręć kołem!

Cashback Bonus
Spróbuj ponownie
Koszulka
Free spins
Spróbuj ponownie
Koszulka
Cash Bonus
Spróbuj ponownie

Zakręć kołem, aby wygrać nagrodę!

Informacje o bonusie zostaną wysłane na Twój adres e-mail

Znajdź na stronie