Obstawianie Meczy Online
MMA bukmacherzy

MMA bukmacherzy

Zaktualizowane: 31.01.2024

Sporty indywidualne są ważną częścią oferty bukmacherów. Należą do nich między innymi różnego rodzaju walki. Jednym z najpopularniejszych wśród fanów na całym świecie jest MMA. Żeby zrozumieć sam sport i móc właściwie podejść do zakładów bukmacherskich warto na początku poznać i wyjaśnić najważniejsze pojęcia z nim związane, czyli samo MMA oraz UFC.

Pokaż więcej
x
O reklamach

Ta recenzja jest częścią naszych programów partnerskich. Jeśli klikniesz linki w tej recenzji i skorzystasz z usług recenzowanej witryny, możemy otrzymać prowizję. Nie wpływa to na niezależność i obiektywność naszego procesu recenzowania.

Najlepsze MMA Bukmacherzy

Popularne
Najnowsze
Największy bonus zł
Najszybsze wypłaty
Najwyżej oceniane
Popularne
Najnowsze
Największy bonus zł
Najszybsze wypłaty
Najwyżej oceniane

Porównanie najlepszych witryn bukmacherskich na MMA

🎥 Najlepsze transmisje MMA na żywoSTS
🏆 Największy wybór turniejówLVBet
📱 Najlepsza aplikacja do zakładów na MMATotalbet
🎁 Najlepsze bonusy do walki o tytułforBet
💸 Najlepsze kursy na MMAPzbuk

Co to jest MMA?

Z angielskiego (mixed martial arts) oznacza mieszane sztuki walki. Jest to sport indywidualny, który łączy w sobie elementy różnych sztuk walki. Oznacza to, że można w meczach korzystać zarówno z klasycznych ruchów zapaśniczych jak i bardziej wyspecjalizowanych technik takich jak judo, karate, boks i tym podobnych.

O MMA
📜 Pierwszy oficjalny turniej1993 (UFC 1: The Beginning)
🏢 Główny organ zarządzający MMAInternational Mixed Martial Arts Federation (IMMAF)
🏅 Sport olimpijskiNie
🏆 Najbardziej prestiżowy turniejUFC (Ultimate Fighting Championship)
⬆️ Pokrycie bukmacheraWysoki
👊 Najpopularniejsze polskie myśliwceJan Blachowicz, Joanna Jedrzejczyk, Karolina Kowalkiewicz, Marcin Held

Co to jest UFC?

Sam sport nie ma jednak większego znaczenia dla bukmacherów i miłośników zakładów, jeśli nie odbywają się w tym zakresie jakieś zawody. MMA jest popularną dyscypliną uprawianą w wielu krajach w trakcie licznych turniejów, mistrzostw i tym podobnych. Jednak najbardziej popularną organizacją stojącą za najpopularniejszymi zawodami MMA jest UFC.

UFC (z angielskiego Ultimate Fighting Championship) to amerykańska organizacja, która ma na celu promowanie mieszanych sztuk walki. W jej ramach organizowane są bardzo popularne zawody pod tą samą nazwą.

Warto pamiętać, że UFC nie jest jedyną grupą organizującą większe zawody MMA, natomiast jest zdecydowanie najbardziej popularna. Oznacza to również, że najczęściej właśnie organizowane przez nich zawody stają się przedmiotem zakładów bukmacherów, w których ofercie są zakłady o mecze MMA.

Zasady MMA

MMA bukmacherzy

Aby efektywnie stawiać zakłady na swoich faworytów w jakimkolwiek sporcie, dobrze jest zapoznać się z jego zasadami. Zacznijmy od tego na czym właściwie polega ten sport.

Techniki walki

MMA charakteryzuje się przede wszystkim dużą dowolnością w technice walki. Wcześniej używano nawet takich określeń jak walka „bez ruchów zabronionych” czy „bez reguł”. Są to jednak frazy mylące, ponieważ, tak jak każdy sport, MMA również posiada konkretne reguły, które służą sędziom do oceny walk oraz do ochrony zdrowia i życia zawodników. Wiele ruchów które bezpośrednio zagrażają fizycznemu bezpieczeństwu ludzi jest zakazane. Najważniejszą zasadą jest bowiem dowolność stylu, przy jednoczesnym dbaniu o to, aby nie wywołać poważnych obrażeń.

Przebieg walki

Miejscem odbywania się walk MMA jest charakterystyczny oktagonalny ring. Powinien on mieć średnicę od 6,5 do 10 metrów. Dwa z jego narożników oznaczone są kolorami (niebieskim i czerwonym), do nich przypisywani są zawodnicy uczestniczący w poszczególnych starciach.

Przebieg samej walki jest dość prosty. Każdy mecz, którego stawką nie jest pas mistrzowski ma 3 rundy, z których każda trwa 5 minut. Z kolei walka o pas ma aż 5 rund, również trwających po 5 minut.

Podczas trwania starcia sędzia ma kontrolę nad jej ewentualnym przerwaniem, które może nastąpić w wyniku złamania zasad, sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia któregoś z zawodników i innych wymienionych przez regulamin. Sędzia ringowy i lekarz są jedynymi osobami, które w każdym momencie trwania walki mogą wejść na ring.

Taktyka walki

Techniki używane w MMA są dowolne, więc w regulaminie wyróżnione są konkretne ruchy, których można lub nie można używać podczas walk.

W MMA dozwolone są uderzenia w głowę (bok i twarz), tułów i kończyny (z wyłączeniem stawów). Ruchy, z których można korzystać, to między innymi kopnięcia, uderzenia (pięścią, łokciem, kolanem) lub duszenia. Nie można z kolei na przykład gryźć, atakować oczu przeciwnika lub uderzać głową.

Warto pamiętać, że przy tak dynamicznym sporcie, każda sytuacja i każda runda jest inna, zatem sędzia ma prawo ocenić, że zawodnik ma nieuczciwą przewagę lub, mimo przestrzegania zasad, zagraża zdrowiu przeciwnika i przerwać rundę.

Kategorie wagowe w MMA i UFC

Aby uniknąć naturalnej przewagi, którą może dać większa masa, zawody MMA dzielone są na kategorie wagowe. Są one różne dla kobiet i mężczyzn. Oficjalne wytyczne UFC wyznaczają 8 kategorii dla mężczyzn (od muszej do ciężkiej)i dwie dla kobiet (słomkowa i kogucia).

KategoriaWaga
🏅 Waga muszaDo 56.7 kg
🏅 Waga koguciaDo 61.2 kg
🏅 Waga piórkowaDo 65.8 kg
🏅 Waga lekkaDo 70.3 kg
🏅 Waga półśredniaDo 77 kg
🏅 Waga średniaDo 83.9 kg
🏅 Waga półciężkaDo 93 kg
🏅 Waga ciężkaDo 125 kg

Zakłady MMA

Sporty indywidualne mogą być bardzo ciekawe do oglądania, ponieważ wynik całego zmagania zależy od wysiłku i talentu jednej osoby. Doskonale pasuje to fanom zakładów bukmacherskich, ponieważ dobrze znając swoich faworytów mogą z dużą pewnością dokonywać lukratywnych zakładów. Nie inaczej jest w przypadku MMA i zawodów UFC.

Tutaj opiszemy pokrótce, jak wyglądają zakłady sportowe, jak obstawiać mecze MMA i inne ważne informacje związane z tym sportem w kontekście zakładów bukmacherskich.

Typy zakładów na MMA

Podobnie jak same turnieje, również bukmacherzy mają pewne określone sposoby stawiania zakładów.

  • Zakład dwurogowy (na wynik walki) – klasyczny zakład na wynik walki, stawia się na wybranego zawodnika
  • Zakład trzyrogowy (na wynik walki) – jak powyżej, ale dodatkowo można obstawić remis
  • Na trwanie walki
  • Na sposób zakończenia walki
  • Ile rund potrwa walka

Kursy bukmacherskie MMA

Przed każdymi zawodami bukmacherzy udostępniają kursy zawodników i walk. Kursy pokazują prawdopodobieństwo konkretnych wyników zdarzeń, zatem dobrze się z nimi zapoznać, zwłaszcza jeśli jeszcze nie do końca wiemy, na kogo postawić. Dzięki kursom (przedstawionym zwykle w tabeli) można zobaczyć, jak typowani są konkretni sportowcy i jak wyglądają prognozy zakładów na dane wydarzenie.

Jak obstawiać mecze MMA?

Zakłady na mecze Mieszanych Sztuk Walki (MMA) mogą być świetnym sposobem na dodanie dodatkowej warstwy emocji do oglądania walk MMA. Jeśli chodzi o mecze MMA, z odpowiednim przygotowaniem i badaniami, obstawianie może być ekscytującym i satysfakcjonującym doświadczeniem!

1/5
Krok 1
Zrozumienie różnych rodzajów zakładów.

Zrozumienie różnych rodzajów zakładów.

Pierwszym krokiem do obstawiania meczów MMA jest zrozumienie różnych rodzajów zakładów, które są dostępne. Najbardziej popularnym typem zakładu jest zakład moneyline, który wymaga po prostu wytypowania zwycięzcy meczu. Inne rodzaje zakładów obejmują rekwizyty, które są zakładami na specyficzne wydarzenia, które mogą wystąpić podczas meczu, oraz parlays, które są zakładami łączącymi wiele zakładów moneyline w jeden.

Krok 2
Zrób swoje badania.

Zrób swoje badania.

Kiedy już zrozumiesz różne rodzaje zakładów, które są dostępne, będziesz musiał zrobić swoje badania, aby podjąć świadomą decyzję. Badania te powinny zawierać informacje o samych zawodnikach, jak również o ich ostatniej historii i wynikach. Powinieneś również zwrócić uwagę na wszelkie kontuzje i inne czynniki, które mogą wpłynąć na wyniki zawodnika.

Krok 3
Rozważ szanse.

Rozważ szanse.

Podczas obstawiania meczów MMA, musisz również wziąć pod uwagę kursy. Kursy reprezentują prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku i są wykorzystywane przez bukmacherów do ustalania linii zakładów. Jeśli uważasz, że zawodnik ma duże szanse na wygraną, powinieneś postawić na niego odpowiednio. Jeśli jednak uważasz, że zawodnik jest mało prawdopodobny do wygrania, powinieneś unikać zakładów na niego.

Krok 4
Ustal budżet.

Ustal budżet.

Przed postawieniem jakichkolwiek zakładów, ważne jest, aby ustalić budżet i trzymać się go. Budżet ten powinien być oparty na Twojej ogólnej sytuacji finansowej i na to, ile możesz sobie pozwolić na przegraną bez powodowania trudności finansowych. Po ustaleniu budżetu, powinieneś stawiać tylko te zakłady, które mieszczą się w tym budżecie, aby zminimalizować swoje straty.

Krok 5
Szukaj najlepszych kursów.

Szukaj najlepszych kursów.

Wreszcie, kiedy stawiasz na mecze MMA, ważne jest, aby rozejrzeć się za najlepszymi kursami. Różni bukmacherzy oferują różne kursy na te same mecze, więc ważne jest, aby porównać je przed postawieniem zakładu. Rozglądając się za najlepszymi kursami, możesz zwiększyć swoje szanse na wygranie zakładu i osiągnięcie zysku.

Bibliografia

Zespół Bukmachera.com zawsze stara się oferować użytkownikom najdokładniejsze i najbardziej aktualne informacje. Aby było to możliwe, autorzy i redaktorzy portalu korzystają z wiarygodnych i bezpiecznych źródeł informacji:

  • Wikipedia - MMA
  • Wikipedia - UFC

Artykuł jest zgodny ze wszystkimi zasadami redakcyjnymi Bukmachera.com. W przypadku podania niedokładnych informacji prosimy o kontakt z redakcją Bukmachera.com.

Powiązane artykuły

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną
Piłka nożna bukmacherzy
Jakub N.
Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów na całym świecie. Również w Polsce, mimo braku ...
Czytaj dalej
Zakłady bukmacherskie na boks w Polsce
Boks bukmacherzy
Jakub N.
Jeżeli zastanawiasz się jak obstawiać mecze boksu to świetnie trafiłeś. Nasz zespół ekspertów w dziedzinie obst...
Czytaj dalej
Esport bukmacherzy
Esport bukmacherzy
Szymon W.
W 2022 nie można przejść obok esportu obojętnie. Zakłady na mecze w popularnych grach stały się ważnym elementem...
Czytaj dalej
Koszykówka bukmacherzy
Koszykówka bukmacherzy
Jakub N.
Jeszcze do całkiem niedawna koszykówka była wymieniana jednym tchem wraz z piłką nożną jako najbardziej znany spo...
Czytaj dalej

Najczęściej zadawane pytania

Jak stawiać zakłady na MMA?

Najpierw trzeba znaleźć odpowiedniego bukmachera, mającego w swojej ofercie zakłady o walki MMA (listę legalnych bukmacherów, którzy posiadają taką ofertę znajdziesz w tym artykule), a następnie wybrać faworyta i postawić na niego zakład zgodnie z regułami wybranego bukmachera.

Jakie są najpopularniejsze typy zakładów na MMA?

Najpopularniejsze są klasyczne zakłady o wygraną, tzw. dwu- i trzyrogowe.

Jak działają zakłady UFC?

Aby obstawić zakład na wydarzenie UFC, należy znaleźć najdogodniejszą ofertę u bukmachera, który daje możliwość obstawiania walk organizacji. Warto pamiętać o szczegółowych wytycznych i zasadach walk egzekwowanych przez UFC.

Jakub Nowak
Autor
Jakub Nowak
Od 5 lat pracuje w branży iGaming Były komentator sportowy Gra w piłkę nożną od 25 lat
23 artykułów

Życie Jakuba od małego związane jest ze sportem. Jego hobby z dzieciństwa zmotywowało go do zostania komentatorem sportowym. Kiedy jednak zdał sobie sprawę, że jest już wyczerpany pracą w tej branży, zainteresował się iGamingiem. Jakub pracuje obecnie dla zespołu bukmachera.com i wprowadza szerszą publiczność w świat zakładów sportowych.

O Jakub Nowak

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią

Zakręć kołem!

Cashback Bonus
Spróbuj ponownie
Koszulka
Free spins
Spróbuj ponownie
Koszulka
Cash Bonus
Spróbuj ponownie

Zakręć kołem, aby wygrać nagrodę!

Informacje o bonusie zostaną wysłane na Twój adres e-mail

Znajdź na stronie