Obstawianie Meczy Online
Polityka bezpieczeństwa

Polityka bezpieczeństwa

Zaktualizowane: 23.08.2023

W tym artykule powiemy o wszystkich najważniejszych informacjach związanych z polityką bezpieczeństwa, czym jest, dlaczego jest istotna i jakie ma znaczenie w kontekście stron bukmacherów online.

Polityka bezpieczeństwa

Polityka bezpieczeństwa serwisu Bukmachera.com

Każdy, kto na co dzień posługuje się internetem zapewne zna frazę Polityka Prywatności, pojawiającą się na większości witryn. Jednak znacznie mniej osób słyszało o polityce bezpieczeństwa, która również jest bardzo często obecna w sieci. Oba te pojęcia mogą być również często mylone, dlatego warto wiedzieć co je rozróżnia, zwłaszcza, jeśli na co dzień posługujemy się stronami, które w jakiś sposób przetwarzają lub przechowują nasze dane osobowe.

Dobrze zacząć od zrozumienia co właściwie znaczy określenie polityka bezpieczeństwa i jakie ma cele. W największym skrócie jest to zespół reguł oraz specyficznych zabezpieczeń, które są wprowadzane w życie przez właścicieli witryny aby zapewnić jej użytkownikom całkowite bezpieczeństwo i nie doprowadzić do nadużyć z żadnej strony. Istotnym aspektem polityki bezpieczeństwa jakiejkolwiek firmy jest to, że jest ona dokumentem wewnętrznym.

Oznacza to, że nie mają do niego wglądu osoby postronne, w tym użytkownicy strony internetowej. Dzieje się tak ponieważ treści zawarte w polityce bezpieczeństwa to również takie rzeczy jak systemy zabezpieczeń, programy i hasła. Innymi słowy są to elementy mające zapewnić ochronę danych zarówno firmy jak i użytkowników. Nie mogą być więc dostępne do wglądu dla wszystkich, ponieważ na nich opiera się system zabezpieczający dane również innych osób.

W ostatnich latach, a dokładnie od roku 2018, wzrosła świadomość Polaków o tym, jak ważna jest ochrona danych osobowych zwłaszcza w sieci. Dokument, dzięki któremu to się stało to rozporządzenie o ochronie danych osobowych, nazywane potocznie RODO. Według tego rozporządzenia każdy podmiot, który w jakiś sposób ma do czynienia z danymi swoich klientów, czy to w formie przetwarzania ich czy nawet zwykłego przepływu informacji, jest zobowiązany do stosowania środków, które służą ich ochronie. Nacisk na adekwatne zabezpieczenia kładziony jest przede wszystkim na strony internetowe, które nawet, jeśli nie wymagają logowania, przetrzymują pewną niewielką ilość danych każdego internauty, który odwiedził tę witrynę.

Nic więc dziwnego, że te nowe zasady miały bardzo mocny wpływ na bukmacherów internetowych, z racji na to, że przetwarzane przez nich dane klientów są często bardzo newralgiczne, jak dokumenty tożsamości i informacje o kartach płatniczych czy dane do przelewu. Dlatego właśnie adekwatna polityka bezpieczeństwa jest tak ważna dla bukmacherów online.

Polityka prywatności a polityka bezpieczeństwa – czym się różnią?

Skoro polityka bezpieczeństwa bezpośrednio dotyczy ochronie danych osobowych użytkowników sieci, to do czego właściwie potrzebna jest polityka prywatności i czy w ogóle jest to odrębne zjawisko?

Najprościej ujmując polityka prywatności to zbiór informacji częściowo dotyczących polityki bezpieczeństwa, ale bez udostępniania kluczowych elementów, które mogłyby narazić system ochrony danych strony. Ten zbiór informacji służy do wglądu każdego internauty odwiedzającego stronę i podaje najważniejsze wiadomości dotyczące bezpośrednio jego danych. Ta wiedza umożliwia każdemu użytkownikowi strony świadome i bezpieczne korzystanie z danej witryny internetowej.

Polityka bezpieczeństwa – do czego służy?

Zbiór zasad i mechanizmów zawartych w polityce bezpieczeństwa mają za zadanie przede wszystkim ochronę danych użytkownika strony. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków wszystkie transakcje, tożsamość i aktywność online użytkownika pozostaje jego osobistą sprawą i delikatne dane nie są łatwo dostępne dla osób z zewnątrz, które mogłyby chcieć wykorzystać je w nielegalny sposób.

Polityka bezpieczeństwa – co powinna zawierać?

Polityka bezpieczeństwa to, tak jak to już wcześniej zostało zaznaczone, dokument wewnętrzny, który jest unikalny dla każdego podmiotu, który musi taką politykę posiadać. Jednak są elementy stałe, które powinna posiadać każda polityka bezpieczeństwa aby zapewnić maksymalną możliwą ochronę swoim klientom.

  • programy wykorzystywane do szyfrowania danych
  • inne zabezpieczenia, z których korzysta strona i sposób ich stosowania (włącznie z odpowiednimi uprawnieniami)
  • system upoważnień, które musi posiadać osoba, która chce uzyskać dostęp do danych

Polityka bezpieczeństwa u bukmacherów - co znaczy dla ich klientów?

Wiedząc czym jest polityka bezpieczeństwa można łatwo zauważyć, dlaczego jest ona potrzebna każdej stronie przetwarzającej dane odwiedzających ją ludzi. Do takich stron niewątpliwie należą wszystkie witryny, na których można znaleźć oferty zakładów sportowych online.

Licencja bukmacherska

W polityce bezpieczeństwa w przypadku strony oferującej zakłady bukmacherskie, powinna być obecna licencja przyznana prowadzącej ją firmie lub organizacji. Licencja bukmacherska, która wydawana jest przez Ministra Finansów musi, obok jej wyrobienia, być dostępna dla każdego użytkownika witryny. Najczęściej umieszczana jest w zakładce z polityką prywatności bądź w osobnej zakładce. Łatwa dostępność treści i numeru licencji jest konieczna aby gracz mógł upewnić się, że bukmacher, na którego stronie się znajduje, jest w pełni legalny.

Licencja bukmacherska – czym jest?

W prawie polskim licencję bukmacherską określa się jako “zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych”. Jest to najprościej legalne pozwolenie wydane przez odpowiednie organy prawne. W tym przypadku jest to Ministerstwo Finansów, jako że od działalności hazardowej jest w Polsce odprowadzany podatek.

Licencja bukmacherska – do czego służy?

Licencja bukmacherska wydana przez Ministerstwo Finansów jest bezwzględnym warunkiem prowadzenia działalności o charakterze hazardowym w Polsce. Jej posiadanie oznacza więc legalność prowadzonych zakładów i musi być dostępna do wglądu klientów bukmachera w każdym momencie.

Jakie są warunki uzyskania licencji

Poprzez wydawanie licencji bukmacherskiej polski system prawny może kontrolować rynek hazardowy w naszym kraju. Oznacza to, że aby ją uzyskać i prowadzić legalną działalność, bukmacher musi spełnić pewne określone przez prawo warunki.

Bukmacher chcący uzyskać licencję w Polsce musi:

  • być firmą polską, operującą na terenie tego kraju
  • podlegać legislacji polskiej (w tym przestrzegać zasad RODO)
  • odprowadzać podatek hazardowy wynoszący w Polsce 12%
  • złożyć wniosek o licencję do Ministerstwa Finansów

Czy każdy bukmacher musi mieć licencję?

Ze względu na przepisy prawne w naszym kraju każdy bukmacher, który chce prowadzić legalną działalność musi posiadać ważną i aktualną licencję wystawioną przez Ministra Finansów. Pomimo regulacji zdarza się, że w sieci pojawiają się nielegalne strony oferujące zakłady sportowe. Bardzo istotna jest wówczas możliwość sprawdzenia ważnej licencji bukmachera aby uniknąć komplikacji prawnych i postępować uczciwie. 

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią

Zakręć kołem!

Cashback Bonus
Spróbuj ponownie
Koszulka
Free spins
Spróbuj ponownie
Koszulka
Cash Bonus
Spróbuj ponownie

Zakręć kołem, aby wygrać nagrodę!

Informacje o bonusie zostaną wysłane na Twój adres e-mail

Znajdź na stronie